logo

reklam

“KALEM-DER’ İN BÜTÜN ÜYELERİNE SAYGI DUYUYORUM”

 

Antakya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hikmet ÇİNÇİN ve Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Eskiocak, Kalem-Der’i ziyaret etti. Ziyaret sırasında Oda Başkanı ÇİNÇİN, ‘Bu pozitif bir ayırımcılık. Bunu da yapmaya mecburuz’dedi.

Dernek adına konuşma yapan Nermin Eryılmaz Havuz, ATSO Başkanı ve yönetim kurulunu derneklerinde ağırlamaktan duyduklar memnuniyeti dile getirirken, derneğin tarihi hakkında bilgi vererek, kuruluşundan bu yana 1223 burs verdiklerini ve

halen 223 öğrenciye burs vermeye devam ettiklerini belirtti. Nermin Eryılmaz Havuz daha sonra “ Derneğimizin kuruluşundan bu yana tüm etkinliklerine katılarak şahsi ve Başkanı olduğum ATSO adına yardımlarını esirgememiştir ve bu sayededir ki diğer hayırseverlerimizle birlikte öğrencilerimize burs verebildik. Halen tıp fakültesinde okuyan 2 öğrencimize okulları bitene kadar Sayın ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve Yönetim Kurulu tarafından burs verilmektedir. Başta ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve Yönetim Kuruluna Kalem- der adına şükranlarımızı sunuyoruz. Bizi ziyaret ettikleri için tekrar hoş geldiniz diyoruz.” dedi.

Söz alan ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Eskiocak, Kalem- der yönetim kurulu başkanı ve üyelerini ülkemizde en önemli konu olan eğitime verdikleri katkılardan dolayı bir fert olarak müteşekkir olduğunu. ATSO olarak da eğitime çok önem verdiklerini, özellikle maddi sıkıntı yaşayan gençleri okutmak için ellerinden geleni yaptıklarını, seçilmeleri halinde ATSO içerisindeki komitelerimizi daha aktif hale getirerek her sektörün sorunlarını, problemlerini kendi içerisinde çözmeye çalışacaklarını. Ayrıca AB Hibe projelerine daha fazla ağırlık vereceklerini, ifade etti.

Sonrasında konuşan ATSO Başkanı Hikmet Çinçin “İşini iyi yapan sivil toplum örgütleri ile iyi yapmayanlar arasında ayırım yapıyoruz. Bugüne kadar yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bu pozitif bir ayırımcılık. Bunu da yapmaya mecburuz. Çünkü sivil toplum hareketlerinin hepsi doğrudur, akılcıdır. Ancak amaç ve doğrultuları hepsinin aynı değildir. İşleyiş şekli aynı değildir. Hatay’da yanılmıyorsam binden fazla sivil toplum hareketi var, dernek statüsünde. Ve bunların hepsi ile çalışmamız mümkün değildir. Biz nasıl ayırım yapıyoruz, işini çok doğru ve iyi yapan dernekler var, onlarla birlikte hareket ederek. Çünkü zaten biz onların doğru olanını seçebilmek için seçilmiş kişileriz. Bin tane derneğin hepsi ile çalışmaya ne vaktimiz ne de bütçemiz yeter. Kalem-der’ de kurulduğu günden bu yana 1200 öğrenciye ulaşmış olmaları çok çok önemli. Saygı duyulacak bir davranış. Hepimizin inançları var. Hepimiz ibadetimizi yaparız, hayrımızı yaparız. Hayrı da bir disiplin içinde yapmak lazım. Nereye gittiğini bildiği zaman hayrı yapanın içinde bir huzur olur. Yerine ulaşmayan hayır, hayır değildir. Biz de ATSO olarak burs veriyorduk, baktık ki bu iş bizim yapabileceğimiz bir iş değil, işini doğru yapan ve daha uzmanlaşmış olanların işi, biz de onlara destek oluyoruz. Biz bunu yapmak zorundayız. Kendimizden sonraki neslin eğitimli insanlar olmasını sağlamak zorundayız. Bizim varlık sebebimiz bu gençler. Ben, ilk kurulduğu günden bu yana Kalem-Der’ in bütün üyelerine saygı duyuyorum. Doğru işler yapıyorsunuz ve doğru işler yapmaya devam edeceğinize inancım tam. Allah bize ömür verdiği müddetçe bu ATSO başkanlığı olur, düz vatandaş olur, emekli olur her zaman yanınızdayım. Ben zarafetiniz ve kibarlığınız için, bizi ağırladığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

ATSO Başkanı Çinçin, “Dost Meclisi olarak Samandağ’da dostlarımızla bir araya gelmekten mutululuk duyduk. Hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen ve bizleri her zaman el üstünde tutan dostlarımız eksik olmasın. Samandağ ziyaretimizde Kalem Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nermin Eryılmaz Havuz’u ve Dernek Üyelerini, Seyran Miçoğulları’nı, Avukat Cevahir Can’ı, Samandağ Sulama Birliği Başkanı Devrim Şahutoğlu’nu, Samandağ Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mahmut Hocaoğulları’nı ve Fuat Çay’ı ziyaret ettik. Ağırlamalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Daha sonra, Türkiye’ de ki gelişmeler, ATSO seçimleri üzerine sohbet etti ve üyelerin sorularını cevapladı.

Ziyaret sırasında, Kalem-Der Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Eryılmaz Havuz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, geçmiş dönem Kalem-Der Başkanı Özcan Yılmaz ve üyeler bulundu.

haber-foto: Hasan Dadük

 

 

Share
309 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?