KALDIRIN O NAZİK P....NUZU - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

KALDIRIN O NAZİK P….NUZU

Bu haber 17 Nisan 2018 - 9:27 'de eklendi ve 1.204 kez görüntülendi.

 

Editörden / Ümit Sağaltıcı

Gazetelerin toplum hayatındaki önemi, okuyup anlayana çok şey anlatır.

Gazeteler; toplumların aydınlanmasında, reaksiyon göstermesinde önemli bir rol oynar. İnsanların haber alma ihtiyacını karşılar. Her türlü yenilik, değişimin topluma ulaşmasını sağlar. Kamusal görevlerin tam anlamıyla ve gerçeğe uygun yerine getirilmesini sağlar. Görüşlerin yayılmasını sağlar. Toplumun bilmesi gereken olaylar, durumlar halktan gizlenmez, gazete bu açıklığı sağlar. Toplumu iç ve dış olaylar hakkında bilgilendirir, bilinçlendirir. Toplumun çıkarlarına ters düşecek işler yapanlar teşhir edilir. Adaletin sağlanmasına katkıda bulunur. Kamuoyu oluşturur. Dil birliği sağlar.

Gazetenin kültür-sanat ve edebiyatla ilgili haber vermesi, edebi ürünlere halkın kolayca ulaşmasını sağlaması kültürel işlevidir.

Şimdi gelelim bunarı neden sıraladığıma, görüldüğü gibi hiçbir düşünür veya aydın; gazeteleri OTURAK olarak tanımlamamıştır.

Dün CHP’nin ülke genelinde gerçekleştirdiği OHAL’e karşı açıklama ve oturma eyleminde, ilimizde  baylar ve bayanlar; yere oturmamak için kendilerinin sesi olacak YEREL GAZETELERİN üzerine oturmuşlar.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu… Kendinize gelin!

Sizin kişiyi muayne edişiniz, öğrenciye verdiğiniz ders, davasına katıldığınız bir ortam vs. kim tarafından bu kadar aşağılandı ki emeğe saygıyı görmezden gelir oldunuz?

Madem O nazik p…nuz yere kondurulamayacak kadar hassas Neden Giriştiniz Bu İşe?  Kınıyorum. Hem de şiddetle.

Kalkın ve tarihe tanıklık eden gazeteleri yerden alıp, öpüp başınıza koyun! Bunu yapın ki, emek en yüce değer diyen sizlerin bir nebze sözünüzün eri olduğunuzu varsayalım!

 

 

 

Avatar
Ümit Sağaltıcıdeneme01@hotmail.com