ÜST REKLAM

logo

reklam

“KALBURA DÖNMÜŞ YOLLAR DÜZELTİLSİN…”

 

İlçemizde son günlerde girilen her mahallede, sokakta karılaştığımız küçük – büyük tüm çukurlar objektifimize poz verdi. İlçede yayaların geçmesinin mümkün olmadığı yollar araçların seyrini zora sokuyor. İlçede Zirve Kitap Evi yanında faciaya yol açan kayan zeminde iki aracın çukura saplandığı belirtiliyor. Memlekette bir dokun bin ah işit noktasına gelen adı hizmet olan ama vatandaşı zora sokan icraatlar, ilçe merkezini köy görüntüsünden öteye götürmüyor.  

Konu ile ilgili çözüm yolu arayan vatandaşlar biz bu görüntüye alışmak istemiyoruz’ dediler.

Belediyenin yol çalışmalarına başladığını ancak çalışmaların kendi mahallelerine yansımadığını dile getiren vatandaşlar, Belediyenin kış aylarında düzeltmediği yolları yaz ayında da düzeltmediğini belirterek, bir an önce bu kalbura dönmüş yolların düzeltilmesini istediler.

Çalışmaların hızlanması gerektiğini dile getiren vatandaşlar, “bizler çalışmanın hızlanmasını istiyoruz. Çünkü araçlarımız zarar görüyor ve masraflarımız her ay gittikçe katlanıyor. Bu durumdan şikayetçiyiz. Yollarımız çok kötü ve bakımsız. Çukurlar yüzünden yüksek bedeller ödemek zorunda kalıyoruz. Yetkililerden ricamız bir an önce bu durum ile ilgilenmeleri ve çalışmaları hızlandırmalarıdır.” şeklinde konuştular.

Aynı yolda yaklaşık beş yıldır belediyenin çalışma yapılmadığı için yolların bozuk olduğunu ifade eden minibüs şoförleri yaşadıkları mağduriyeti dile getirerek “yetkililerin bu sokakları yapmamalarındaki yatan neden ne? Bu kadar şoför esnafı mağdur ediliyor, araçlarımızın alt takımları bozuk yollardan sürekli arızalandığı için sanayiden çıkamıyoruz. Beş yıl önce başlatılan çalışma sonrasında bu yollarımız hep sıkıntılı, yetkililerden yolumuzu yapmalarını istiyoruz. Bu yol neden yapılmıyor. Araçlarımız yoldaki çukurlar nedeniyle sarsılıyor. Yolcularımız araç içerisinde rahatsız oluyor. Yolların halini görüyorsunuz. Yağmur yağdığında buralardan geçmek daha da zorlaşıyor. Yaşanan bu ekonomik sıkıntılarımıza birde her gün bu çukurlar yüzünden araçlarımızda yaşanan hasarlardan dolayı soluğu sanayide alıyoruz. Her gün sanayiye gitmekten yorulduk. Mağdur durumdayız. Yetkililer buna artık bir çözüm bulsun…”

Haber -Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
518 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?