logo

reklam

KAHİLOĞULLARI DA, ‘ARAPÇA DERS’ DEDİ

“Bizim örnek aldığımız kişi, sonsuza kadar liderimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’tür”

İlçemizde bulunan sivil toplum kuruluşları, Ortaokullarda yapılan Seçmeli  Arapça dersini tercih için halka çağrıda bulunmaya devam ediyorlar. Konu ile ilgili Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Sait Kahiloğulları, ‘İster yurt içinde ister yurt dışında iş yapan herkes mutlaka Arapça diline muhtaç kalmaktadır’dedi.

Kooperatifi Başkanı Kahiloğulları, “bütün ülkemizde ve özellikle ilimiz için Türkçemiz ile birlikte Arapça Ekonominin Motorudur. Ortaokullarda yapılan Seçmeli ders tercihleri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.  “4. 5.6.7.8. Sınıflarda yapılan seçmeli ders tercih listesinde mutlaka seçmeli Arapça dersinin tercih edilmesi gerekiyor” dedi.

Seçmeli Arapça Dersini Mutlaka Tercih Ediniz

Kooperatifi Başkanı Kahiloğulları; “İş ve istihdam olanakları Arapça bilenlere daha kolay ve daha kaliteli açılıyor.  Anadilimiz Arapça dâhil daha çok dil bilen öğrencilerin; Duygu ve zekâ IQ seviyeleri, okul, sınav, üniversite, hayat başarıları daha sağlam oluyor.  Kendi okulumuzda Anadilimiz Arapça okuma ve yazma öğrenme hakkından çocuklarımızı mahrum etmeyelim.

İster yurt içinde ister yurt dışında iş yapan herkes mutlaka Arapça diline muhtaç kalmaktadır. Kooperatif Başkanı olarak ekonomide Arapçanın Anahtar rol oynadığını görüyorum. Hangi sektör olursa olsun ve ister işveren veya ister işçi olun İlimizde, ülkemizde ve bütün dünyada en çok aranılan vasıflardan birisi de Arapça bilmektir.

ANNE – BABA VE ÖĞRENCİ VELİLERİNE

Çocuklarımız okullarda RESMİ dilimiz güzel Türkçemizi öğrenmek mecburiyetindedir. Çocuklarımız okullarda ZATEN yabancı dil olarak zorunlu İngilizce dersi almak zorundadır. Çocuklarımızın ek olarak ikinci yabancı ders “Seçmeli Arapça Dersi” seçme ve alma hakları vardır” dedi.

BİZİM ÖRNEK ALDIĞIMIZ KİŞİ, SONSUZA KADAR LİDERİMİZ, ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR

Türkiye Cumhuriyetinin kurucu kadrosu başta Atatürk, İsmet İnönü, Mareşal Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir ve diğerleri anadilleri Türkçe ile birlikte Farsça, Arapça, Osmanlıca ve bunlara ilaveten Fransızca, Almanca, Rusça, Bulgarca, Yunanca, İngilizce, Japonca vb öğrendiklerini biliyoruz. Her biri en az 5-6 dili iyi derecede konuşabilen, yetenekli ve geniş ufuklu insanlardı. M. Kemal Atatürk’ü örnek alırsak çok dilli eğitim ile ilgili sorunları çözeriz. Gelişmiş ülkelerin Çocukları çok dil ile yetişirken bizim çocuklarımız için daha azına razı olmak gericiliktir. Çağdaş uygarlık seviyesine Arapça dahil çok dil bilen nesiller ile ulaşacağız”dedi.

Haber-Foto: Ali Doğru

Share
376 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?