KAFALARI BASMIYOR | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SAĞLIKLI YAŞAM

Gündem, Yerel

KAFALARI BASMIYOR

Bu haber 25 Ağustos 2016 - 10:49 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi.

 Tsip Genel Başkanı Turgut Koçak Yazdı

Öso Denilen Örgütün Kitle Dayanağı Var Mıdır, Ya Da Ne Bileyim Öso Denilen Ve Emperyalist Güçler Ve Türkiye Desteğinde Oluşturulmuş Olan Bu Örgütün Suriye’de Bir Karşılığı Bulunmakta Mıdır, Bence Bu Sorular İyice Araştırılmalı Ve Türkiye’nin Bir Kez Daha Yanlış Yaparak Hem Suriye’nin Bütünlüğüne Hem De Ülkemize Zarar Verecek Olası Bir Harekattan Uzak Durulmalıdır.

T KOÇAK

Cümle Cihan Biliyor Ki Öso, Suriye’nin Parçalanması Ve Beşar Esad’ın İktidardan Düşürülmesi İçin Emperyalistlerce Oluşturulmuş, Türkiye Tarafından Da Desteklenip En Yüksek Düzeyde Donanımları Sağlanmıştır. Bir Halt Olmadıkları Halde Bu Yapay Örgüte Türkiye’nin Her Tarafında Toplantılar Yapma Ve Yapılanmalarının Sağlanması İçin Olanaklar Hazırlanıp Siyaseten De Bir İşe Yaramaları İçin Çok Çabalanılmıştır.

Ne Yazık Ki Türkiye’de Bunların Savaşacak Elemanları Da Eğitilip Suriye’ye Sokulduğu Halde Bir Varlık Gösterememişler, Hemen Dinci Terörist Örgütlerin Ya Saflarına Geçmişlerdir Ya Da Onlar Tarafından Enterne Edilip Her Türlü Silah Ve Mühimmatlarına El Konulmuştur. Ara Ara Pyd İle Birlikte Işid’a Karşı Operasyonlara Katıldığı Söylendiyse De Adının Dışında Hiçbir Varlık Gösterememiş Ve Türkiye’ye Epey Pahalıya Mal Olmuştur.

Karkamış’ta Üstlendiği İleri Sürülen Öso Cerablus’ta Işid’a Karşı Yapılacak Operasyonda Kullanılacakmış. Adı Var Kendi Yok Böyle Bir Örgütle Türkiye Bir Kez Daha Yola Çıkmak Gibi Bir Gaflete Düşerse Ki Bu İktidar Ve Saray Şimdiye Kadar Benzeri Pek Çok Yanlışa İmza Atmıştır, Bu Bağlamda Türkiye Bir Kez Daha Altından Kalkılması Zor Sorunlarla Karşı Karşıya Kalmaktan Yakasını Kurtaramayacaktır.

Türkiye’nin Bütün Bu Ağzı Yüzü Belirsiz Politikaların Yerine Atması Gereken Tek Adım Suriye’nin Toprak Bütünlüğünü Baz Alıp Suriye Merkezi Hükümeti İle Oturup Doğru Dürüst Bir Anlaşma İle Bölgedeki Sorunların Ortadan Kaldırılmasıdır.

Yok, İşin İçine Öso Gibi Kurulmuş Yapay Katil Sürüleri Sokulacaksa Akp Ve Saray İktidarının Hesabı Bir Kez Daha Bağdat’tan Geri Dönecektir. Türkiye Saplanacağı Kadar Bataklığa Saplanmış Bulunmaktadır. Bu Yüzden De Türkiye’nin Atacağı Adımların İçinde Ona Buna Kumpas Kurmak Değil, Kendi Sınırlarını Güvenlik Altına Alan Bir Yol İzlemesidir Ki, Bu Politika Terörist Eylemler Açısından Da Türkiye’yi Büyük Ölçüde Rahatlatacaktır.

Akp’yi Ve Sarayı Destekleyen Gazete Ve Televizyonlarda Gece Gündüz Fetö İle Yatılıp Fetö İle Kalkılmaktadır. İşin Daha Da Kötüsü Fetö Olayı Bilinçli Bir Şekilde Magazinelleştirilmiş Olup Birçok Yandaşın Hain Tanımlaması Yaparak Vay Anasına Çektikleri Televizyon Programlarıyla Halkın Kafası Ütülenmeye Devam Edilmektedir. Bütün Bunları Yaparken De İktidar Yine Aynı Kırık Rayların Üzerinden Hızlı Tren Geçirmeyi Aklına Koymuş Olup Politikalarını Değiştirmeye Gerek Bile Duymamaktadır. Akp Ve Saray Dinci Gericiliğin Odağı Konumundadır. Bu Yüzden De Var Olmak İçin Başkaca Da Dayanakları Yoktur. Dün Birlikte Bu Ülkeyi Soyup Soğana Çevirdikleri Fethullahçıların Yerine Hemen Kendilerine Uygun Gelen Başka Dinci Takımlarını Dolduruvermişlerdir.

Şimdilerde Rağbet Menzilcilere, İsmailağa Cemaati’ne, Ensarcılara Ve Bilmem Ne Tarikatınadır. Madem Böyledir Bu İktidarın Yarın İçin De Varacağı Nokta Aynıdır. Çünkü Serpilip Gelişecek Olan Tarikat Ve Cemaatlerin De Fethullahçılardan Hiçbir Farkları Olmayacaktır. Hani Darbe Sonrası Fethullahçılar Başaramadılar Ya Bu Dinci Takımı Nasıl Recep Tayyip Erdoğan Ve Akp İçin Genelkurmay Başkanlığı’nın Önünde Zikir Çekmişlerse Eğer Fethullahçıların Darbesi Başarılı Olsaydı Bi Kez De Onlar İçin Zikir Çekeceklerdi. Yani Dinci, İmancı Diye Adlandırdığımız Bu Yapılar Çürümüş Yapılardır. Kendileri Çürüdükleri İçin De Çevrelerini De Bir Güzel Çürütmüş Beş Para Etmez Hale Getirmişlerdir.

Sonuç Olarak Akp Ve Sarayın İnisiyatifinde Yapılacak Olan Hangi İş Olursa Olsun Kesinlikle Hayır Gelmeyecektir. Çünkü Ülke Güvenliği Söz Konusu Olduğu Halde Bunların Kafası Yine De Öso Gibi Yarım Akıllılarla Yürümenin Ötesinde Politika Bilemez Hale Gelmiştir. Ayrıca Dün Tarikat Ve Cemaatler Koalisyonu Olan İktidarları Bugün De Farklı Değildir. Tüm Kurum Ve Kuruluşlara Sözünü Ettiğimiz Cemaat Ve Tarikatlar Hangi Akla Hizmet Doldurulmak İstenmektedir? Doldurulduğunda Da Hangi Liyakatten Ve Beceriden Söz Edebiliriz? Bu İktidar Yoluna Aynı Tas Aynı Hamam Kafasıyla Devam Ettiğine Göre; Artık Bizim Ülkemizde Hiçbir Sorunun Çözüleceğini Düşünemeyiz. Düşünürsek; Daha Önce Pek Çoklarının Yanıldığı Gibi Yanılmış Oluruz Ki Bu Yanılgının Da Bedeli Çok Daha Ağır Olacaktır Kesin.

Sonuç Olarak Çürüyen Armut Dalda Duramayacak Ve Düşeceğine Göre Akp Ve Saray İktidarı Da Çürümüştür Ve İktidarda Kalmasının Da Bir Olanağı Yoktur. Hem Türkiye’nin Sorunlarını Çözmek İçin Bazıları Milli Mutabakat Hükümeti Öneriyor Ya Böyle Bir İktidar Sadece Sorunları Kısa Bir Süreliğine Ötelemekten Başka Bir İşe Yaramaz. İşte Bu Nedenle Çürüyen Yapılar Yıkılıp Gitmeli Yerine İlk Adım Türkiye’nin Demokratikleştirilmesini Önüne Koyan Bir İktidarla Yola Devam Edilmelidir.

Yani?

Yanisi Şu; Akp Gitmeli, Saray İstifa Etmeli, Yerine De Türkiye’nin Demokratikleştirilmesini Önüne Hedef Olarak Koyan Bir İktidar Gelmelidir.

 

 

 

 

 

 

 

afdah.info

voir films