“KADINSIZ BİR CUMHURİYET, CUMHURİYETSİZ BİR KADININ VARLIĞINDAN SÖZ EDİLEMEZ” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“KADINSIZ BİR CUMHURİYET, CUMHURİYETSİZ BİR KADININ VARLIĞINDAN SÖZ EDİLEMEZ”

Bu haber 07 Mart 2017 - 8:50 'de eklendi ve 214 kez görüntülendi.

 

 

Vatan Partisi İlçe Örgütü adına ilçe Saymanı Mehmet Düzel, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü erken kutlayan bir mesaj yayınladı. Basın Büromuzu dün ziyaret ederek yılın ilk kutlama mesajını veren Düzel, ‘Bütün kadınların dünya emekçi kadınlar günü kutlu olsun’ dedi.

Düzel açıklamasının devamında; “Her ülke yaşadığı ya da yaşattığı her savaşın en büyük acısını ve zulmünü kadınlar üzerine yıkmıştır.  98 yıl önce bu topraklarda çok zor günlerden geçmiş, kadınların fedakarlığı ve sadakati sayesinde onlarca acıya göğüs gererek Mustafa Kemal ile göklere yükselmiştir. Atatürk sayesinde kurulan demokratik, laik düzenle kadınların önemi özellikle vurgulanmış ve eşit, hür, cumhuriyetin vazgeçilmez varlığı olarak farkındalık kazanmıştı.

Maalesef günümüz iktidarı cumhuriyet kadınının emperyalizme diz çöktüren varlığını ortadan kaldırmak istemektedir. Bunu gözler önüne seren en güzel örnek 16 Nisanda yapılması hedeflenen referandumdur. Kadın varlığı ve hürriyetini tehdit eden bu rejim değişikliği düzenlemesi hepimizi olduğu gibi cumhuriyeti ve fedakar, vatan sever kadınını da yok etmeyi amaçlamaktadır.

Kadınını hür tutmayan varlığını yok sayan her ülke yok olmaya ve parçalanmaya hazırlayan rejime girmiştir. Kadın bu ülkenin var olmasını sağlayan, toprağa verdiği her cana, vatan sağolsun, diye göğüs geren hayattır. Vatan Partisi olarak kadınımızın uğrayacağı haksızlık ve kısıtlamalara bize bu toprakları bırakan, her gün evladını vatan uğruna toprak eden analar için başımız dik gururlu, onurlu direnişteyiz.  Kadınsız bir cumhuriyet, cumhuriyetsiz bir kadının varlığından söz edilemez. Kadınlarında hürriyet ve özgürlüğünü cumhuriyetin bütünlüğü ve egemenliği kadar önemsiyoruz. Bütün kadınların dünya emekçi kadınlar günü kutlu olsun”dedi.

 Haber-foto.Nazlı hüzmeli