“KADINLAR BİR GÜN DEĞİL HER GÜN ÖZELDİR” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“KADINLAR BİR GÜN DEĞİL HER GÜN ÖZELDİR”

Bu haber 11 Mart 2022 - 11:15 'de eklendi ve 409 kez görüntülendi.

 

Koordinatör Arslan’dan 8 Mart’ta Kadınlara Kahvaltı Etkinliği

Ak Parti Hatay İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Samandağ İlçe Koordinatörü Hasan Arslan, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Samandağ Kent Park’ta kadınlar ile kahvaltı organizasyonunda bir araya geldiler. Kadının gücünün dünyanın gücü olduğu ifade edilen kahvaltı organizasyonunda Samandağ Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Meriç Bolatoğlu, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Samandağ İlçe Koordinatörü Hasan Arslan ve Ak Parti Samandağ İlçe Başkanı Semir Özdemir birer konuşma gerçekleştirdiler.

Kadının elinin değidiği her şeyde emek ve fedakarlık olduğunu ifade eden Samandağ Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Meriç Bolatoğlu konuşmasında; “Değerli İl Yönetim Kurulu üyen Samandağ İlçe Koordinatörü Hasan Arslan Başkanım, İlçe Başkanım, kurum müdürlerimiz yönetim kurulu üyelerim, Kadın Kolları Mahalle Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri hepiniz hoşgeldiniz.

Dünyadaki her şey kadının eseridir. Kadının elinin değdiği yerde emek vardır, sağduyu vardır, fedakarlık ve sabır vardır. Hepimiz biliyoruz ki bu dünya bir kadın olmadan hiçbir şey ifade etmeyecektir. Yaşamın döngüsü kadının varlığıyla devam eder. Kadının gücü dünyanın gücüdür. 5 Aralık 1934 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tüm dünyaya örnek olacak bir karara öncülük etmiştir. Kadınların siyasi hayatta seçme ve seçilme hakkını en demokratik şekilde kadınlara armağan etmiştir. Kadınların haklarını özgürce kullanmaları Ak Parti ile başladı. 2002 Genel seçimlerinde vekil sayılarımızla birlikte 24 Haziran 2018 tarihinde meclisimizin %4’nü kadın vekiller oluşturmaktadır. Kadınların siyasete ve sosyal hayata katılım mücadelesinde elde ettikleri kazanımların çoğunu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tatip Erdoğan beyefendi imzası altında ve Ak Parti sayeside kadınlara verilen bütün siyasi haklar en demokratik şekilde kulanılmıştır. Durmadan, yorulmadan, çalmadık kapı, girilmedik ev, sıkılmadık yol bırakmayacağız. Arkadaşlar kıymetli misafirler, değerli hanımefendiler 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü en içten dileklerimle kutlarım. Hoşgeldiniz, şeref verdiniz.” İfadelerine yer verdi.

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Samandağ İlçe Koordinatörü Hasan Arslan; “Kadın Kolları Başkanımız, değerli dostlar, kıymetli teşkilat mensuplarımız hepiniz hoşgeldiniz. Kıymetli Kadın Kolları Başkanımızın konuşmasından sonra söyleme ihtiyacı hissettiğimiz hiçbir şey kalmadı. Çok güzel özetledi. Bizde sözü fazla uzatmadan şunu söylemek istiyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun. Tabi bu günü bir güne indirgemeyi çok doğru bulmuyorum. Aslında her gün sizin gününüz olsun istiyoruz. Bu duygu ve düşüncülerle sizleri selamlıyorum. Teşekkür ederim.” Dedi.

Kadının gücünün toplumu yarattığını ifade eden Ak Parti Samandağ İlçe Başkanı Semir Özdemir; “Sayın İlçe Yönetimin, Sayın İlçe Emniyet Müdürüm değerli konuklar, Kadın Kolları Başkanım, değerli hanımefendiler hepiniz hoşgeldiniz. Dünyanın yarısını kadınlar oluşturur diğer yarısını da kadınlar yetiştirir. Kadının gücü toplumu yaratır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kadınlarda eşitlik, kalkınma, ve daha huzurlu bir yaşam için bekledikleri gündür. Aile dokusunun temelini teşkil eden şefkatin, fedakarlığın, sabrın ve özverinin  sembolü olan kadınlarımızın gününü kutluyoruz. Bu organizasyonu sağlayan İlçe Koordinatörümüz Hasan Arslan beye çok teşekkür ederim. Sizinle beraber olmak çok güzel. Gününüz kutlu olsun.” Dedi.

Kahvaltı organizasyonu sırasında Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ve Ak Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal online şekilde bağlanarak programa katılan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladılar.

Program sonunda Ak Parti Hatay İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Samandağ İlçe Koordinatörü Hasan Arslan, Ak Parti Samandağ İlçe Başkanı Semir Özdemir bu özel gün dolayısıyla kadınlara çiçek verdiler.

Kadınlar günü dolayısıyla gerçekleştirilen programa Ak Parti Hatay İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Samandağ İlçe Koordinatörü Hasan Arslan, Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık,  Ak Parti Samandağ İlçe Başkanı Semir Özdemir, Ak Parti Samandağ İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Meriç Bolatoğlu, Ak Parti Hatay İl Delegesi Hülya Balıkçı, Ak Parti Samandağ İlçe Koordinatör Yardımcısı Temel Kayıkçı, Kadın Kolları İlçe Yönetimi ve bir çok vatandaş katılım gösterdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı