ASLAN’dan bayram öncesi çağrı; KIZILA BOYANAN SAÇ ÖZEN İSTER « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

ASLAN’dan bayram öncesi çağrı; KIZILA BOYANAN SAÇ ÖZEN İSTER

Bu haber 01 Temmuz 2022 - 17:20 'de eklendi ve 396 kez görüntülendi.

Her kadın zamanla kendinde bazı değişiklikler yapmak ister, saç kesimi ve saç boyası değişiklikleri ile kendini daha iyi ve zinde hisseder. Hatta birçok kadın canları sıkkın olduğunda kuaförün yolunu tutarak saç renklerini değiştirmek istediklerini söylerle. Kendilerine yakışan renk yelpazesini inceledikten sonra bir renge karar veriri ve boyatırlar. Hatta bazı kadınlar iddialı ve özel bir renk olan kızılı tercih ederler. Peki, kızıla boyatmadan önce uyulması gereken konu ve durumlar var mıdır?

Kısa bir süre önce ilçemizde hem kadın hem de erkek kuaförlüğü yapma unvanını kazanan Meral Kuaför Güzellik Merkezi Sahibi Meral Aslan’a sorduk, Aslan her özel gün öncesi soluğu kuaförde alankadınlara seslendi; ‘Her renk farklılık yaratır. Ancak kızıla dikkat.’

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Kuaför Salonlarına giden kadınlara seslenen Aslan, “her renk farklılık yaratır. Ancak kızıl renk iddialı olduğu kadar özen isteyen bir renktir. Kızıla boyanan saçlar özel şampuanlarla yıkanması gerekir. Kızıla boyanan saç her yıkamada diğer boyalara göre daha çok akar. Kısa sürede rengi açılan saçın eski halini alması çok doğaldır. Bu nedenle kızıla boyatmadan önce bir kez daha düşünmelisiniz. Saçlarınızı diğer kadınlara göre daha sık boyatabilirsiniz. Kızıl rengi çok canlı olduğu kadar kendini zor koruyan bir renktir. Özen göstermek zorunda olduğunuzdan boyatmadan önce güvendiğiniz bir kuaföre muhakkak danışınız” dedi.

Kızıl seven kadınlara altın değerinde öneri

Aslan, “Kızıl saç rengi son yılların en trend rengi arasına girmeyi başarmıştır. Kızıl saç modasına sizlerde uymak istiyorsanız, saçlarınızın uzunluğu en az omuzlarınızda olmak zorundadır. Kızıl renginin daha çok ortaya çıkması için saç uzunluğunun kısa değil orta seviyede olması gerekir. Renkli topuzlar ve maşaların yapılabilmesi kızıl renginin iyice ortaya çıkması için saç uzunluğuna dikkat etmeniz gerekir.

Tercihiniz Kızıl İse Saç Renginiz Açılmalıdır

Kızıl saç rengi her saça ilk olarak uygulanmayabilir. Rengin koyuluğuna göre kızıl uygulaması için öncelikle açmak gerekir. Saçınızı kızıla boyatmadan önce bilmeniz gerekenler arasında en önemli püf noktası budur. Saçınızı en az yıpratma derecesinde alıp rengini değiştirmek en doğru karar olacaktır. Bu konuda sürekli gittiğiniz kuaförünüz size gerekli tüm detaylı bilgiyi verecektir. Konu ile ilgili Bize ulaşmak isteyenler 0 535 664 18 39 numaradan yahut @anmeral isimli instegram adresimizden ulaşabilirler” dedi.

Kurban Bayramını kutladı

‘Bayram denince ilk önce, kendimin de paydaşı olduğum kadınlar gelir aklıma’ diyerek sözlerini sürdüren Aslan, “ilçemizde olduğu gibi ülke genelinde de bayram kadınların ev temizliği ile başlar. Evlerimizin bahar havası kokusu bayramın başlangıcıdır zaten. Bayramlar, insanlar arasında kardeşliğin canlanmasına, birlik ve beraberliğin pekişmesine, sevinç ve kederlerin paylaşılarak milletçe el ele, gönül gönüle, dirlik ve düzenliğimizin devamına vesiledir. Kısacası Bayramlarımız millet olma şuurumuzun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

Kurban Bayramının başta emektar kadınlarımızla, insanlığa, ülkemize ve halkımıza barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Vatandaşlarımıza sağlık ve mutluluk içinde, nice huzurlu günler temenni ediyorum” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı