ÜST REKLAM

logo

reklam

KADINA ŞİDDETE HAYIR” PROJESİ İÇİN KOLLAR SIVANDI

 

Dünya ülkelerinin merakla beklediği proje Hatay’da gerçekleştirilecek. Türkiye ve Romanya ortak yapımı olarak düzenlenen ve sosyal sorumluluk projesi olarak, Uluslar arası Sinemacılar Derneği Başkanı Selami Yanık ve Yapımcı, Senarist, Yönetmen Madalına Ucarcı yönetimindeki “Kadına Şiddete Hayır” içerikli çalışma için kollar sıvandı.

Uluslararası Sinemacılar Derneği Başkanı Selami Yanık “Kadına şiddete hayır” projesi kapsamında dünyaca ünlü bayan oyuncuların ve Türkiye’deki Yeşilçam oyuncularının bulunduğu gerçek bir sosyal sorumluluk projesi hazırlandığını söyledi.

“Amacımız Kadınlarımızın Kutsallığını Bu Projeyle Birlikte Dinler Arası Kardeşliği Kadınlar Aracılığıyla Sağlamak”

Alışılagelmişin dışına çıkıp, kabukları kırarak her dini bir araya getirmek istediklerini aktaran Yanık “Dinler arası kadınlarımızın kutsallığını bu projeyle birlikte dinler arası kardeşliği kadınlar aracılığıyla sağlamak. Hıristiyan, Yahudi ve Müslüman, tek bir ses halinde olup ünlü yıldızların buluşacağı projenin aracılığı ile kadınların sesini bir noktada buluşarak tüm dünyaya duyurmak istedik” dedi. Proje kapsamında Kadının Sesi konferanslarının ödül gecesinin Medeniyetler kenti Hatay’da yapılmasını istediklerini aktaran Yanık “Hatay’ın duyarlı iş adamaları ve iş kadınlarının el birliği ile bir ilki başarmış olacağız” dedi.

 Haber-Foto:Nazlı Hüzmeli

 

 

 

Share
1020 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?