BERBER: BU İŞKENCE, HİZMET DEĞİL! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

BERBER: BU İŞKENCE, HİZMET DEĞİL!

Bu haber 28 Temmuz 2020 - 11:26 'de eklendi ve 508 kez görüntülendi.

Kadın Kolları Başkanı Berber Vatandaşların İsyanını Dile Getirdi

 

CHP Samandağ Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, pandemi sürecinden bu yana Sosyal destek alabilmek ve geçimini sağlayabilmek adına saatlerce PTT’nin önünde bekleyen vatandaşlar için yetkililerden talepte bulundu.

Yaz sıcağının altında uzunca bir kuyrukta bekleyen vatandaşların isyanını dile getiren Kadın Kolları Başkanı Berber, “Vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde hizmet alabilmeleri için bir şeyler yapılmalı. Bunca saat bu sıcağın altında beklemek doğru bir hizmet anlayışı değil” dedi.

Konu üzerine yaptığı açıklamada Kadın Kolları Başkanı Berber; “Kıymetli vatandaşlar, sabahtan beri PTT’nin önü ana baba günü. Kadınlarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız işlemlerini yapmak, maaşlarını çekmek adına bu sıcağın altında sırada beklemekte. Yetkililerden bu konuyla ilgili olarak personel arttırmalarını talep ediyoruz. Ayrıca bu sıcağın altında bekleyen vatandaşlarımız için en azından gölgelik alanda oturabilecekleri banklar istiyoruz. Vatandaşlarımız bu sıcağın altında hizmet almak adına gün boyu ayakta bekliyorlar. Saatlerce bekleyen vatandaşlarımız var. Bu şekilde sosyal mesafe kurallarına da uyum sağlanamıyor. Yetkililere sesleniyorum. Duyarlı olalım, personel artırımına gidilsin ve vatandaşlarımız için gölgelin alanlar oluşturulsun. Onları güneşin altında saatlerce bekletmeye hakkımız yok. Bu duyarlılık için herkesi hizmet vermeye davet ediyorum. Teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Vatandaşlar da İsyan Etti

Saatlerdir güneşin altında beklediklerini ifade eden vatandaşlar; “Hava çok sıcak ve biz neredeyse her gün bu sıcağın altında işlemimiz yapılsın diye beklemek zorundayız. Aramızda yaşlı vatandaşlarımız var, hamile olan vatandaşlarımız olabilir ya da hasta olan vatandaşlarımız olabilir. Bu anlamda bizi bu şekilde ayakta saatlerce bekletmeleri doğru değil. Burada saatlerde beklemek yerine bizim maaşlarımızı mahallelerdeki PTT şubelerine aktarsalar da biz hem bu kadar beklememiş oluruz hem de işlemimizi kısa sürede gerçekleştirmiş oluruz.

Yetkililere sesleniyoruz; Lütfen bunca saat ayakta beklemek istemiyoruz. Bu duruma bir çözüm bulunsun” ifadelerine yer verdiler.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

afdah.info

voir films