“KADIN HAKLARI MÜCADELESİNDE BEDEL ÖDEYEN KADINLARA SELAM OLSUN” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“KADIN HAKLARI MÜCADELESİNDE BEDEL ÖDEYEN KADINLARA SELAM OLSUN”

Bu haber 11 Mart 2022 - 12:03 'de eklendi ve 180 kez görüntülendi.

Özel Samandağ Deniz Hastanesi Baştabibi Murat Şefikoğulları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla emekçi kadın hastane çalışanlarına ve hastanede yatmakta olan kadın hastalara çiçek dağıtarak günlerini kutladı.

Her 8 Mart’ta kadın cinayetlerine, cinsiyet ayrımcılığına karşı, haksızlıklara karşı kadın hakları mücadelesinin yükseldiğini ifade eden Başhekim Şefikoğulları; “Kadın hakları mücadelesi yükselirken de ülkemizde ve yaşadığımız dünyada adaletsizlikler, hukuksuzlukların sonu gelmiyor. Ülkemizde ve yaşadığımız dünyada uygulanan cinsiyetçi politikalar kadınların özgürleşmesinin önünü tıkıyor. Bazı ülkelerde kadınların hiçbir hakka sahip olmadığını, seçme seçilme, otomobil kullanma hakkına bile erişemediğini görüyoruz. Ülkemiz neredeyse her güne yeni bir kadın istismarı, kadın cinayeti, kadına şiddet haberi ile uyanıyor. Kadına yönelik şiddet ve baskının arttığını gözlemlemekteyiz. İstatistikî verilerde bunu kanıtlıyor. Gerek ülkemizde gerekse diğer dünya ülkelerinde bu konudaki olumsuzlukların giderilmesi gerekmektedir. Modern dünyada yaşamanın en önemli koşulu kadın haklarının gelişmesinden geçmektedir. Kadınların özgürleşmesi dünyamızın özgürleşmesi, güzelleşmesi anlamına gelir.”

Kadın hakları mücadelesini yükseltmek için bu uğurda mücadele eden kadınlarımızın 8 Mart kadınlar gününü kutlarım. Daha Özgür, Daha adil, kadın erkek eşitliğinin tam anlamıyla sağlandığı bir dünyada yaşamak ümidiyle; Kadın hakları mücadelesinde bedel ödeyen kadınlarımızı saygıyla anıyorum.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Rizan Sağaltıcı