“KADIN EMEĞİ İLÇEDE YANKI BULACAK” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“KADIN EMEĞİ İLÇEDE YANKI BULACAK”

Bu haber 18 Eylül 2019 - 8:49 'de eklendi ve 176 kez görüntülendi.

İlçemizde 2005 döneminde şaha kalkan ve doku erozyonuna uğrayan Kadın Mücadele Örgütlenmesi 2019 senesinde yeniden adından söz ettirmeye mi başlayacak?

İlçemiz avukatlarında Kadın mücadelesinde ismi ön plana çıkan Av. Şükran Dağ Cabir’in, sosyal medya hesabında yaptığı çağrı üzerine Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Eğitimci Tahsin Demir ve Samandağ Belediye Meclis Üyesi Atiye Sönmez Erdoğdu belediyenin kadın girişimi noktasındaki aktif çalışmalarını hatırlattı. 

Av. Şükran Dağ, yaptığı paylaşımda; “Samandağ’ında kadın emeğini ön planda tutacak bir projenin Arsuz Belediyesi ve kadın belediye meclis üyeleri tarafından gerçekleştirildiğine vurgu yaparak bu girişimin İlçemize emsal olmasını istedi.

Av. Dağ; “Yıllardır dillendirdiğim ve Samandağ’da geçmiş dönem yerel yöneticilerin kulaklarını ve tıkayıp gözlerini kapadığı bir proje. Dilerim yeni yönetim için emsal oluşturur” dedi.

Av. Dağ’ın yaptığı paylaşım üzerine kayıtsız kalmayan Meclis üyesi Erdoğdu Av. Dağ’a teşekkür ederek kısa bir süre sonra Samandağ Belediyesi’nin kadınlar için yaptığı projeyle yankılanacağını müjdeledi.

Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Demir aynı konuya değinerek; “Bu konu ile ilgili (Kadın Emeği Pazarı) çalışmamızı ortalama bir aydır sürdürüyoruz. Çalışmalarımızda sona geldik diyebilirim. Umarım açılmasını sağlayabiliriz. Konu ile ilgili katkılarınızı bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı