KAÇAK  AVCILARIN  GÖZÜNÜN YAŞINA BAKILMIYACAK « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

KAÇAK  AVCILARIN  GÖZÜNÜN YAŞINA BAKILMIYACAK

Bu haber 24 Mart 2017 - 12:18 'de eklendi ve 267 kez görüntülendi.

 

 

Kapısuyu Mahallesi Yolağzı mevkiinde saat 16:30 sıralarında kaçak avlanma ile ilgili olarak yapılan devriye esnasında 4 adet ruhsatsız av tüfeği ile yakalanan Ö.K, Ü.M, F.D, T.D, G.K isimli şahısların avladığı 5 adet Kartal, 2 adet Kızıl Şahin cinsi kuşun ölü olarak, 1 adet Atmaca ile 2 adet Serçe de canlı olarak yakalanmıştır.

Orman Av Koruma ekipleri tarafından bir yırtıcı hayvan başına 7,500.00 TL idari para cezası olmak üzere toplam 60,000.00TL para cezasının uygulanarak, ruhsatsız av tüfeklerine el konulmuştur.

Başta yırtıcı kuşlar olmak üzere birçok kuş türünün dünyadaki en önemli göç noktalarından biri olan Samandağ İlçemizde,  bazı bilinçsiz kişilerce bu doğa harikalarının yasak olmasına rağmen avlanmaları, yırtıcı kuşların yaşam alanlarını daralttığı gibi sayıları yıldan yıla azalmaya başlayan bu türlerin neslinin yok olması tehlikesiyle karşı karşıya bırakmaktadır.

İlçemizde yeni görevlerine başlayan korucularımızda güvenlik güçlerimize yardımcı olarak, kaçak avlanma ile mücadeleye destek sağlayacaktır.

Bu bakımdan hem doğayı korumak, hem de cezai yaptırımlar gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için vatandaşlarımızın daha duyarlı davranmaları önem taşımaktadır.

Haber Merkezi