ÜST REKLAM

logo

reklam
21 Nisan 2017

KAÇAK AVCILARA YOĞUN OLUKTA CEZA

 

 

 

Samandağ’da  kaçak avlanan kişiye bin 296 TL para cezası uygulandı. Alınan bilgiye göre  Yoğunoluk Mahallesi Saylar mevkiinde kaçak avlanma ile ilgili olarak yapılan devriye esnasında, C.G isimli şahsın kaçak avlanma yaptığı tespit edildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri ile yapılan görüşmede türü tespit edilemeyen uçan kuşlar için 400,00 TL, yasak dönemde avlanmadan 350,00 TL, avcılık belgesi olmadan avlanmadan 546,00TL toplamda 1,296.00 TL idari para cezası uygulandı.

Samandağ Kaymakamı Dr.Cahit Çelik yaptığı açıklamada, bu dönemde kaçak ve yasak avlanma kapsamında ellerinden gelen her türlü tedbiri alarak bu fiilleri işleyenlere her türlü cezanın uygulanacağını belirtti.

Ayrıca kesilen idari para cezalarının tahsili için icra dahil her türlü yasal yollara başvurulacağını açıklayan Kaymakam Çelik göçmen kuşların Samandağ üzerinden geçmesinin İlçe açısından çok büyük bir zenginlik olduğunu, yapılan kaçak avlanmanın hem doğaya çok büyük bir zarar verdiğini hem de bir çok kuş türünün neslinin tükenme tehlikesini yarattığını ifade etti.

 Haber:Ümit Sağaltıcı

Foto:Haber Merkezi

 

 

 

 

Share
653 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?