“KAÇ DEFA DAHA SÖYLEMEMİZ GEREKİYOR! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

 “KAÇ DEFA DAHA SÖYLEMEMİZ GEREKİYOR!

Bu haber 25 Eylül 2020 - 9:10 'de eklendi ve 246 kez görüntülendi.

  

Hz. Hıdır Türbesi’nin etrafının kirliliği vatandaşa illallah dedirtti. Daha önce İlçemiz vatandaşları gazetemize “Samandağlı temiz bir kent, bakımlı bir sahil şeridi istiyor! Bu Memleket Sahipsiz mi?” diyerek gazetemize bir açıklamada bulunmuşlardı. Söz konusu geçen yerde herhangi bir iyileşmenin olmadığını görmek İlçemiz vatandaşlarını üzdü.

Konu üzerine yaptıkları açıklamada vatandaşlar; “Bugün Hz. Hızır Türbesi civarında cam şişeleri topladım her taraf kırık soda veya bira şişeleri ile dolup taşmış. Can şişelerin çöp kutusuna veya geri dönüşüm kutularına atılması gerektiğini kaç defa söylememiz gerekiyor bilmiyorum.

Cam şişelerini sola sağa atanlar, hem doğaya hem de diğer vatandaşlara zarar veriyor.

Lütfen artık duyarlı olup şişenizi çöpe atmayı öğrenelim. Şişeyi marketten al alabiliyorsun, lütfen boş olan şişeyi de geri dönüşüm kutularına veya çöpe atın. Ben bu konunun takipçisi olacağım insan doğa katili olmayın.

Sözüm meclisten dışarı, temiz insanlara lafım yok. Bu memleket bu şehir hepimizin sen ben kirletirsek geleceğe sadece bir çöp yığını bırakmış oluruz” ifadelerine yer verdiler.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı