JET TURİZM, İLÇEMİZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

JET TURİZM, İLÇEMİZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Bu haber 18 Temmuz 2020 - 15:25 'de eklendi ve 954 kez görüntülendi.

İlçemizde faaliyete başlayan Jet Turizm Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Oktay Küçükdüveyki, İlçemiz Muhtarlarıyla Truva Life Otel’de organize ettikleri kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı organizasyonunda ilk olarak konuşan Muhtar Mahir Cabburoğlu Jet Turizm Başkanı Oktay Küçükdüveyki’ye ve Jet Turizm ailesine teşekkür etti.

Samandağ Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mahir Cabburoğlu yaptığı konuşmada; öncelikle biz muhtarları bir araya getiren Jet Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Küçükdüveyki ve Jet Turizm ailesine çok teşekkür ederim. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın kardeşi Metin Savaş, Akdeniz Muhtarlar Federasyon Başkanı Hatay Muhtarları Dernek Başkanı Mahmut Gülcü aramızda kendilerine de katılımlarından dolayı teşekkür ederim. Jet Turizm ailesi Samandağ için güzel bir şeye imza attı. Öğrencilerimiz için il dışındaki kolilerin ücret almadan getirmelerinin yanı sıra Samandağ’ından servis kaldırmaları da çok güzel bir durum. Samandağ’ına böylesine önem verdiği için huzurunuzda Jet Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Küçükdüveyki ve Jet Turizm ailesine tekrardan teşekkür ederim.

Akdeniz Muhtarlar Federasyon Başkanı Hatay Muhtarları Dernek Başkanı Mahmut Gülcü; “Çok kıymetli Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın kardeşi Metin Savaş, Jet Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Küçükdüveyki, Samandağ İlçemizin çok değerli iş insanları ve değerli muhtarları öncelikle hepimizi bir araya getiren Jet Turizm ailesine teşekkür ederim. Samandağ İlçemizde Jet Turizmin bir ofisi açıldı. Öncelikle hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Biz küçükken Jet Turizm vardı. Büyüdük halen var. Güvenilir ve emin bir firma olduğunu bizlere kanıtladı Jet Turizm. Akdeniz Muhtarlar Konfederasyonu olarak bir firma ile anlaşma yapılmıştı. Ben bu durumdan Oktay Küçükdüveyki beye de bahsettim. Federasyon bazında ben kendi bölgemde bu işi üstlenebilirim.

Kaç tane ilde Jet Turizm hizmet ettiği yer varsa muhtarlarımıza belirli jestler yapılacak. Ben Oktay beye teşekkür ederim. Samandağ İlçesi bizim için önemlidir. Geçen hafta sayın Valimizin, kıymetli Milletvekillerimizin, başkanlarımızın öncülüğünde Samandağ- Arsuz yolunun bağlantısını gerçekleştirdik. Samandağ’ı seviyoruz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Ben tekrar bizleri bu güzel ortamda bir araya getiren çok değerli Oktay Küçükdüveyki beye ve Jet Turizm ailesine teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Jet Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Küçükdüveyki konuşmasında; “Öncelikle teşrif ettiğiniz için teşekkür ederim. Şeref verdiniz. Bilmenizi isterim ki en çok cefa çeken sizlersiniz. Bir muhtar mahallede bir çok şeye koşmak zorunda. Bir vatandaş hanımıyla tartışsa ilk muhtara gider. Bizlerde hizmeti sizin aracılığınızla vatandaşlara ulaştırabilirsek ne mutlu bize. Çok şükür inandığımız değerler doğrultusunda kısmen de olsa kazandığımızı paylaşıyoruz. Bizler bu memleketin birer evlatları olarak Hassa’dan- Samandağ’ına, Yayladağı’ndan Erzin’e kadar hepimiz biriz, kardeşiz ve hepinize karşı kendimizi borçlu hissediyoruz. Bu pandemi sürecinde hepimiz bir kez daha geçeği gördük.

Yurtdışındaki yatırımcılar böyle bir durumda servetini pılısını pırtısını aldı ve yurt dışına geri döndü. Ama Türkiye’de iftiharımız olan bir beyaz eşya fabrikası kalktı ve destek olmak için makinalar üretmeye başladı. İlçemiz vatandaşları karınca kararınca birbirlerine yardım etmeye destek olmaya çalıştı. Biz bir aile olarak bu tür durumlarda bu ekmeği birlikte paylaşmalıyız. Aile demek bunu gerektirir. 1981 yılında ben Antakya garajında muavin olarak işe başladım. Hiçbir yabancı firma buraya gelmezdi. Ben bir otobüs muavini olarak bunu söylüyorum. Bütün firmalar kardeşti. Ve Hatay Türkiye’de nakliyenin kalbinin attığı bir yer. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin bir Hataylı görürüz. Maalesef Antakya’da yerli firmadan çok yabancı firma var. Buda doğan boşluktan kaynaklı. Elbette ki Diyarbakır firması oradaki yolcuyu buraya getirecek fakat burayı merkez kullanıp Bodrum’a gitmesi, İstanbul’a gitmesi buradaki boşluğu gösteriyor. Bugün ulusal bir marka dediğimiz bir firmayı tercih edersek çocuklarımıza ve geleceğimize yatırım yapmış olmayız. Hepimiz çocuklarımız için çalışıyorsak yaşayacağı refah bir ortam bırakmak zorundayız. Yabancı biri pılını pırtısını alır gider. Ancak biz burada doğduk, burada yaşıyoruz ve burada öleceğiz. Allah farklı bir şeyi nasip etmesin. Samandağ’ına her ilçe gibi önem veriyoruz. Jet Turizm kendini diğer ilçelerde var etti. Samandağ’ında da kendimizi var etmek istiyoruz. Biz burada mevcut firmalara kardeş olmaya geldik. Allah herkesin 1’i 1000 etsin. Biz hiç kimseyle bir rekabet düşüncesinde değiliz. Ama herkesin kendine göre bir stratejisi var. Bu pandemide hepimiz devletten kredi bekledik. Çıkmadığı zaman üzüldük. Peki sormak istiyorum. Hepimiz üstümüze düşeni yaptık mı? Benim 10 otobüsüm var. Birini satıp paylaştım mı?

Ben bu seviyeye sizler sayesinde geldim bu anlamda birini satıp sizlerle paylaşmam birlikte kalkınmamız en güzeli olmaz mı? Ben sizlere karşı kendimi sorumlu hissediyorum. Büyüttüğümüz firmaların kazandıkları rakamlar değişsin diye eğil geleceğimize, çocuklarımıza destek veriyorlar mı ona bakmalıyız. Bu şekilde onlara sahip çıkmalıyız. Yaptığımız lütuf değil bu bizim görevimizdir. Biz bugüne kadar firmaları koruduk kolladık, büyüttük. En ufak bir şeyde bir vatandaşımızın başına bir şey gelse hep beraber olmalıyız. Ben Samandağ’ına lütuf yapmadım. Bu benim görevim. Evet kazanmak için geldim burada doğru ama 10 kazanmayacağım 8 kazanacağım ama burada büyüyeceğim burada hep beraber kalkınacağız.  Almanya’da ki bir adam buranın ekonomisine yön vermeyecek. Hepinize katılımınızdan dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı