İYİ PARTİ HALK TOPLANTILARINI SÜRDÜRÜYOR - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

İYİ PARTİ HALK TOPLANTILARINI SÜRDÜRÜYOR

Bu haber 29 Mart 2019 - 11:21 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

İYİ PARTİ HALK TOPLANTILARINI SÜRDÜRÜYOR

İYİ Parti Samandağ Belediye Başkan Adayı Seyran Miçooğulları seçimlere az bir zaman kala gerçekleştirdiği halk toplantılarına Tekebaşı Mahallesi’nde devam etti.

Dün saat 20.00’da Tekebaşı Çok Amaçlı salonda gerçekleşen halk toplantısına İYİ Parti ilçe başkanı Mercan Aslan, İYİ Parti Milletvekili Adayı Mehmet Torman, İYİ Parti Meclis Üyesi Adayları ve Tekebaşılı vatandaşlar katıldı.  

Miçooğulları toplantıda yaptığı konuşmada; “Her şeyden önce 31 Mart Yerel Seçimlerinin birlik beraberlik kardeşlik ruhu içinde geçmesini temenni ediyorum. Amacımız Samandağ’ı yaşanabilir modern bir ilçe haline getirmek. Bunun hayalini hep kuruyoruz. Ama ne yazık ki bugün yine sosyal projelerden bahsedeceğimiz yerde gene altyapı sorunu, yol, su ve trafik sorununun dan bahsediyoruz. İYİ bir gelecek için, İYİ bir Samandağ için, yaşanabilir bir Samandağ için yollara düştük. Bütün çalışmalarımız sadece Samandağ için. Bir hayalimiz var. Yaşanabilir bir Samandağ, istihdamın önü açık bir Samandağ, dedikodulardan uzak bir Samandağ, mutlu bir Samandağ. Sizlerde bu tabloyu özlemediniz mi? Vicdanen, bütün İYİ niyetimizle Samandağ’ına hizmet etmek için böyle bir çalışma içerisine girdik. 2003’ten bugüne bu memleket için Samandağ için bütün belediye başkan adaylarına taş üstüne taş koyan herkese Allah razı olsun.  Samandağ’ında yapmak istediğimiz çok güzel çalışmalar var. Sağlıklı, huzurlu, vizyonlu ve iş istihdamı olan bir Samandağ için bizler silerin emrinizdeyiz. Belediyeyi yönetmeye değil, hizmet etmeye geliyoruz. Samandağ’la ilgili birkaç projeden bahsetmek istiyorum. Biliyorsunuz bir yeni hizmet binamız var. Belediye binası. Dolayısıyla bu görevi bu halk bize verirse mevcut yeni belediye binasını biz belediye sarayı olarak kullanmayacağız. Bizim belediyecilik gerekirse belediye çalışanları çadırda halka hizmet yapacaktır. Dolayısıyla biz mevcut belediye binasını üniversite yerleşkesi olarak sizlerin hizmetine sunacağız. Emin olun bugün Samandağ’ımız da bir tane üniversite olmuş olsaydı nasıl olurdu. Nasıl olurdu duymak istiyorum cennet olurdu. Samandağ’ımıza Üniversite kazandıracağız. İlim, Bilim ve irfan şehri yapacağız Samandağ’ımızı. Bütün Samandağlıların kaderiymiş gibi bir mevzu var ortada. Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin orada bir cesur Samandağlıya rastlarsınız. Buradan bütün gurbetçilerimize selam gönderiyoruz. Biz böyle gelmiş böyle gider demiyoruz. Samandağ dünyanın merkezinde olabilecek kapasitede. Öncelikle Samandağ’ın güzel bir girişi olmalı. Kim kazanırsa kazansın yapacağı hizmetleri insanlar ilk girişte hissetsin. Çiftçimiz için kooperatif kurmayı düşünüyoruz. Belediyenden de bir milyon tl ile destek sağlayacağız. Çiftçinin önünü açacağız. Yıllık hep birlikte fiyatını belirleyeceğiz. Sebze halini Samandağ’ına kandıracağız. Biz gerekirse toprak satın alıp büyük bir Sanayi sitesi kuracağız. Halk Eğitim’de el emeği göz nuru bütün emekleri ile yapılan bütün ürünleri satışına destek sağlayacağız. Turizm’in önünü açacağız.  Meydan da çorak araziyi bilen var mı?  Meydan’ı çıkmaz sokaktan kurtaracağız. Oradan Çevlik yolunu açacağız. Halkımıza açacağız ve Millihayı Milli Park yapacağız. Millihada bilinen bir gerçek var. Sahilimizi temizleyeceğiz. Prestij caddeleri yapacağız. Titus tünelinde olsun her yerde halk eğitim merkezinin el emeği göz nuru çalışmalarını orada pazarlayacağız. Yüzünüzü güneşe dönün” dedi.

afdah.info

voir films