İTSO PERSONELİNDEN TATBİKAT - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

İTSO PERSONELİNDEN TATBİKAT

Bu haber 19 Eylül 2018 - 8:27 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.

İTSO Personeline Yangın ve olası tehlikelere karşı Acil Durum eylem Tatbikatı yaptırıldı. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası personeli, yangın ve olası afetlere karşı eylem planı tatbikatına katıldılar.

İTSO Personeline yönelik HBB İtfaiye Müdürlüğü yetkili ekiplerinden Mehmet Fatih Yıldırım ve Mehmet Fatih Melek tarafından pratik ve teorik eğitimler verildi.

İTSO’da düzenlenen teorik eğitimde Sine vizyon destekli olarak bilgiler veren HBB İtfaiye yetkilisi Mehmet Fatih Yıldırım, Her iş verenin kendi iş yerinde olası çıkabilecek yangınlara karşı can ve mal kaybını önlemek amacıyla Acil Durum Eylem planlarını hazırlaması gerektiğine vurgu yaparak, “İş yerlerine Acil Durum planı hazırlanarak bu plan personelin görebileceği iş yerindeki panoya asılmalıdır. Hazırlanan Acil Durum planının uygulamaya geçilmesi için Yangın güvenliği sorumlusu başkanlığında gerekli personelin tespiti ve bu personelin eğitimi yapılmak zorundadır” dedi.

İTSO’da personellere yönelik Yangın, Sel, Deprem gibi afetlerde yapılması gerekenler ve alınacak tedbirlerde detaylı bir şekilde anlatıldı.

İTSO Personeli daha sonra HBB İtfaiye Müdürlüğü binasına giderek, burada itfaiyenin çalışmaları, birimleri ile ilgili en yetkili birimlerle görüşerek bilgiler aldılar ve Yangın tatbikatına katıldılar.

Yangın tüpünün nasıl kullanılacağı, yangına nasıl müdahale edileceği konusunda bilgiler veren HBB İtfaiye Müdürlüğü yetkili ekiplerinden Mehmet Fatih Yıldırım, İtfaiye araçları, yangın söndürme tüpü, İtfaiye personelinin yangınlara nasıl müdahale ettiğini uygulamalı olarak anlattı.

Haber Merkezi