ÜST REKLAM

logo

reklam
27 Şubat 2017

İŞVERENLERE İSTİHDAM KONUSUNDA SAĞLANAN TEŞVİK KONUŞULDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Mehmet MÜEZZİNOĞLU’nun başlatmış olduğu Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında ilimizi ziyaret etti. Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar YILDIRIMHAN, Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Şeref KAZANCI, İş Sağlığı Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sultan Selim EKER, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Orhan KOÇ, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Fazlı KÜÇÜK, SGK il Müdürü Hamit BAL ve İşkur il Müdürü Ziya Yüksel eşliğinde işyeri ziyaret programında Antakya Organize Sanayi Bölgesinde ayakkabı taban imalatında faaliyet gösteren ve bu alanda Türkiye’nin lokomotif firmaları arasında bulunan ALKAN TABAN’ı ziyaret ettiler. Ziyaretin gündem maddesi hükümetin işverenlere istihdam konusunda sağlamış olduğu teşvik, oldu.

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik hakkında bilgi veren  Yıldırımhan “ Şubat ayından itibaren yapılan istihdamlardan yılsonuna kadar işverene çalışanın ücreti hariç hiçbir masraf olmayacak. Tüm vergiler devlet tarafından karşılanacak bunu baba oğluna yapmaz” diyerek desteğin kapsamının ne derece büyük olduğunu açıkladı.

Ardından söz alan Alkanlar Yapı ve Alkan Taban Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mehmet ALKAN: “devletimizin sağlamış olduğu teşvikler sayesinde işverenler istihdam konusunda artık eskisi kadar zorlanmıyor, Bugüne kadar İşkur aracılığıyla İşbaşı Eğitim Programı ve Mesleki Eğitim Programlarından 3 yıldır faydalanıyoruz. Hali hazırda devam eden Mart ayında bitecek olan bir programımız daha var. İşkur aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz Bu programlar sayesinde işi, işin başında öğrenen çalışanlar yetiştirirken, bu eğitimlerin bize hiçbir maliyetinin olmaması devletimizin işverenlere sunmuş olduğu muazzam bir destek. 09.02.2017 tarihinde yayınlanan kanun hükmünde kararname ile işçilik maliyetlerinin sadece maaş olacak olması ise sağlanabilecek desteklerin en üst sınırı gibi gözüküyor. Bu teşvikler sayesinde bizde devletini seven insanlar olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Sayın bakanımızın tavsiyeleri doğrultusunda 1 Mart itibari ile 2017 yılı için planladığımız istihdamlara başlayacağız. Devletimizin her alanda yanımızda olması, bize gelecek günler için cesaret vermeye devam edecek. Allah devletimize zeval vermesin” şeklinde konuştu.

Yapılan görüşmelerin ardından hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi. Tesisin büyüklüğü ve potansiyelin çok yüksek olduğunu belirten heyet, ihracat noktasında da hatırı sayılır bir noktaya ulaşılması için hiçbir neden olmadığını, bu yolda başarılar dilediklerini, devletin her zaman yanlarında olacağını belirterek ziyareti tamamladı.

 

Share
816 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?