ÜST REKLAM

logo

reklam

İSTİNAT DUVARI DEĞİL, ÖLÜM ÇUKURU!

 

hastane-1 hastane-2 hastane-5

Samandağ Devlet Hastahane’sinin ek binasının bitişiğindeki ”ölüm çukuru”  vatandaşa tehlike saçıyor.

İSTİNAT DUVARI DEĞİL, ÖLÜM ÇUKURU!

İlçemizdeki Devlet Hastanesinin ek hizmet binasının hemen yanında, olduğu gibi bırakılan derin çukur (uçurum diyebileceğimiz) vatandaşların tepkilerine rağmen hala kaderine terk edilmiş durumda.

Vatandaşın bildirmesi üzerine fotoğrafladığımız mevkide daha önce  toprak kayması meydana gelmişti. Meydana gelen toprak kaymasından sonra bölgeye önlem olarak beton duvar yapılmış, ancak Samandağ Belediyesi tarafından çukur halinde bırakılmıştı. Tüyler ürpertici olan bu tehlike ile ilgili edindiğimiz bilgiye göre Hastane yetkilileri Belediyeye başvurmuş, durumu bildirmiş ancak söz konusu çukur olduğu gibi bırakılmış.

”DÜŞEN OLURSA SORUMLULUĞU KİM ÜSTLENECEK?”

Hastaneye gelen vatandaşların dalgınlıkları yüzünden çok sayıda çukura düşme tehlikesi atlattığını dile getiren bir hastahane çalışanı ise, ”bu sorumsuzluğun bir an önce bırakılması ve uçurum halinde duran istinat duvarının üzerine bir korkuluk veya bariyer takılması lazım. Herhangi bir vatandaşın düşmesi durumunda bunun sorumluluğunu kim üstlenecek?” diyerek yetkililere seslendi.

Hastahane çalışanları ve yetkilileri bu durumdan çok rahatsız ve endişeli olduklarını dile getirirken, belediye yetkililerini biri düşüp ölmeden önce, yarıda bıraktıkları işi tamamlamalarını ve biraz sorumluk gösterip bu tehlikeye bir an önce önlem almaları için göreve davet etiler.

Share
1105 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?