ÜST REKLAM

logo

reklam

İSTİHDAM SORUNUN AZALTILMA ÇALIŞMALARI İŞKUR’DA DEĞERLENDİRİLDİ

Hatay Genç Mali Müşavirler Derneğinin talebi üzerine Hatay İŞKUR da düzenlenen organizasyonda, Hatay’da yaşanan istihdam sorunun azaltılması ve mümkün ise giderilmesi konusunda istişarelerde bulunuldu.

Konuşmacılar arasında yer alan Doğu Akdeniz Abigem Direktörü İdil Siret Teoman, Hatay’da işsizliğin azaltılması, istihdamın artırılması ve bunun yaygınlaştırılmış bir iş kültürü haline gelmesini sağlamanın Doğu Akdeniz ABIGEM A.Ş olarak misyonlarından biri olduğunu söyledi.

Doğu Akdeniz ABIGEM’in, eğitim, danışmanlık hizmeti sunan, mesleki yeterlilik belgesi sınav merkezi olmasının yanı sıra, projeler hazırlayan ve hazırladığı projelerin yürütülmesi ve sonrasında da sürdürülebilir olmasını sağlayan bir Anonim Şirketi olduğunu aktaran Teoman “2012 Şubat ayından itibaren faaliyetlerine aralıksız devam eden ABIGEM A.Ş, bölgede çok sayıda girişimcinin iş dünyasına katılmasını sağlamış, Hatay’ın ekonomik kalkınmasına destek olmuş ve aynı zamanda istihdamın artmasına yönelik çalışmalarını sürdürmeye devam etmiştir. Abigem, her zaman için istihdam ağırlıklı projeler yazmış ve bu projeleri üstlenmiştir. Doğu Akdeniz Abigem, başta İŞ-KUR olmak üzere Antakya Ticaret Ve Sanayi Odası, Dörtyol Ticaret Ve Sanayi Odası, Samandağ Belediyesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşları ile yıl içersinde girişimcilik eğitimleri vermektedir. Verilen girişimcilik eğitimleri kapsamında girişimciler kendi işletmelerini açarak hibe ve teşvik desteklerinden faydalanmakta ve işletme bünyesinde istihdam sağlaması durumunda devlet teşviki almaktadır. Girişimciliğin yaygınlaşması bu sebeple elzemdir. ABİGEM bölgede teşvikler yardımıyla istihdamı artırma politikası izlemektedir. Türkiye de dâhil olmak üzere birçok devlet tarafından verilen destek ve teşvikin kobilere ulaştırılması görevi üstlenerek, işletme sahipleri ile destek, hibe, teşvik veya kredi veren kurum ve kuruluşlar arasında köprü görevini üstlenmektedir. Hatay’da istihdam sorunu tek bir kurum veya kuruluşun sorunu değildir. Hatay’da istihdam sorunu temel bir sorun olup tüm kurum ve kuruluşların iş birliği ile üstlendiği bir sorundur. Bu sebeple İŞKUR, SGK Müdürlüğü, bölgede bulunan tüm sivil toplum kuruluşları ile ABİGEM olarak sürekli iş birliği içinde olacağımızı ve bu yönde çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettireceğimizin altını çizerek Bizlere verdiğiniz destekler için ayrıca teşekkür etmek isteriz” dedi.

Haber- Hasan Dadük     Foto. Haber  Merkezi

 

 

Share
178 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?