İSTİFÇİ EVDE 3 KAMYON ATIK - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

İSTİFÇİ EVDE 3 KAMYON ATIK

Bu haber 23 Nisan 2018 - 10:54 'de eklendi ve 455 kez görüntülendi.

Evin yalnızca içinde değil, balkonunda, kapı önünde, apartman merdivenlerinde biriktirilen tarihi atıklar temizlendi. Yeni Mahallede görenleri şaşkına çeviren görüntüye sahip ev Tehlikesiz atık ayrıştırma tesisi (Hurdacı) sahibi Yusuf Sönmez ve ekibi tarafından ayrıştırılarak temizlendi. İstifçilik (Dispozofobi) hastalığı olan bir vatandaşın evinden 3 kamyona yakın atık toplandı.

Biriktirme hastalığında, toplanan ve bir türlü atılamayan eşyalarda bir düzensizlik ve tutarsızlık vardır. Bu yüzden koleksiyonculuktan da çok farklıdır. Kolleksiyonerler, sadece bir ya da birkaç alanla alakalı eşyaları toplarlar. Üstelik toplanan eşyalarda bir düzen ve intizam vardır. Hobilerini belirli bir disiplinle yürütürler. Biriktirme hastalığında ise düzensiz ve dağınık bir toplama özelliği vardır.

İlçemizde bu tip hastalıkla tanışmamıza vesile konu ile ilgili görüştüğümüz Yusuf Sönmez, evin görüntülerini bizimle paylaşırken, ‘eski gıda paketleri, giysiler, içi çöp dolu çuvallar, sokaklardan toplanmış küflü ve paslı eşyalar, ve pet şişeler, çöplerden toplanmış yardım kolileri, teneke kutuları, poşet ve kağıttan oluşan ve yıllardır biriktirildiği öğrenilen çöpler toplanarak evi temizledik.

Evden toplanan çöpleri ekip arkadaşlarımızla kamyonlara yükledik, imha edilmek üzere çöp depolama merkezimize taşınırken, boşaltılan ev ilaçlanarak dezenfekte edildi. Evden yaklaşık 3 kamyon dolusu çöp çıktı. Biz ilçede bu tür evleri gören tüm vatandaşlarımıza sesleniyoruz; ilçede bu şekilde gördükleri bir ev olursa bize 0538 623 54 27 nolu telefona ulaşarak bilgi verebilirler. Doğada geri dönüşüm mucizesi ile ilçemiz daha sağlıklı ve daha güzel bir görüntü kazanır”dedi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı