ÜST REKLAM

logo

reklam

İSTANBUL’DA ” RAS EL SENİ “GECESİ

Antakya Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği organizasyonuyla Geleneksel Ras El Seni gecesi, İstanbul’da büyük restoranda üye ve hemşerilerle muhteşem geçti.

Arap Alevilerinin geleneksel Ras El Seni bayramı İstanbul’da kurulan Antakya Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen geceyle yoğun katılımla coşkuyla kutlandı.

Geceye katılan misafirler arasında; CHP Hatay Millet Vekili Hilmi Yarayıcı, Antakya Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği yönetim kurulu Başkanı Ahmet Kara, Türkiye Voleybol Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Hikmet Ay, Anadolu konfederasyon başkanı Yusuf Tuncer, Amasyalı Dernekler federasyon başkanı İsmail Akkaş, Siirt Dernekler federasyon başkanı Sabahattin Karakoç, Ansam Kültür Derneği yönetim kurulu başkanı ve Antakya Film festivali direktörü Mehmet Oflazoğlu, İş adamı Asaf Barburoğlu, İş adamı Necati Oflazoğlu vardı.

Gecede bir konuşma yapan Antakya Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kara: Ras El Seni gecemize hoş geldiniz. Derneğimizin önemli görevlerinden biri de, nerde olursak olalım kültürümüzü yaşatmak ve tanıtmaktır. Bu akşam da burada bizim kültürümüze özgün bir geceyi kutlamak için bir aradayız. 14 Ocak Rumi takvimin başlangıcıdır. Yöremizde aynı nitelikte, Ortodoks Hıristiyanları 25 Aralığı Noel bayramı olarak kutlar. 31 Aralık tarihini miladi takviminde yılbaşı olarak yeni bir yıla giriyoruz. 6 Ocak tarihi, Ortodoks Ermenileri tarafından yılbaşı olarak kutlanmaktadır. Bizler de 14 Ocak’ta Ras el Seni, Rumi yılbaşını dini bir bayram niteliğinde kutlamaktayız. Bu vesileyle Ras el seni bayramınızı kutluyorum.

Geceye katılan misafirler ve Sanatçılar bu etkinliğin gerçekleşmesinden dolayı Antakya Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kara ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Haber Merkezi

Share
453 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?