İSRAİL TOHUMU - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

İSRAİL TOHUMU

Bu haber 19 Haziran 2020 - 9:49 'de eklendi ve 1.395 kez görüntülendi.

Nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduğumuzun farkında mısınız? Türkiye tohumda tamamen dışa bağımlı. Tek kelimeyle tohumun patronu ise İsrail.

İsrailli araştırmacıların genleriyle oynayarak, gül ile limon kokulu domates yetiştirdiğini Şalom Gazetesi’nin internet sayfasından biraz araştırıp okuyabilirsiniz. İstediğiniz şekle sahip domatesleri bile bulabilirsiniz; çekirdeksiz, kalp şeklinde, salatalık şeklinde, dilimli… Yani genlerle oynama meselesi yüzde yüz doğru.

Gelelim başka doğrulara. Bu tohumların bir ekimlik olduğunu bilmeyen yok. Yani İsrail’den bir defa tohum almakla kurtulamıyorsunuz.

Bir gram tohumun fiyatı her dönemde bir gram altına denk oldu.

Üstelik İsrail tohumunu toprağa bir ektin mi, artık isteseniz de yerli tohuma dönemiyorsunuz.

Genetik tohum, o toprağa da zarar veriyor. Artık hep bu genetik tohumu kullanmak zorundasınız. 50-70 yıl sonra ise toprak kanserojen maddelerle dolduğu için artık tamamen kullanılmaz hale geliyor. Buna en güzel örnek:

Türkiye’nin patates deposu olan Niğde ve Nevşehir bölgelerinde yetiştirilen patateslerde kanserojen maddeye rastlandığı için artık patates ekimine izin verilmemesidir.

Yani İsrail tohumu tek başına satmıyor. Tohum alana “hastalığı” bedava veriyor. Tohumların içine hastalık yerleştiren İsrail bu sayede zirai ilaç satımını da garanti altına almış oluyor.

Bütün bu acı tabloya rağmen Türkiye’de yabancıların menfaatine çalışan bir patent sistemi işletiliyor. Ne korkunç. Köylü kendi bahçesinde tohum bırakamayacak. Yoksa uluslararası mahkemede yargılanacak.

Şu anda dünyada İsrail tohumu kullanma yasası çıkartan ilk ülke Amerikan işgal ve tahakkümü altındaki Irak’tır. İkincisi de biz olacağız. Maalesef güzelim Hatay ve Samandağ toprakları da İsrail tohumuyla kirlenmiş durumdadır.

Kaynak: Prof.Dr. Kadircan Keski BORA.

Hazırlayan: Sami ASLAN

Sami Aslan
Sami Arslandeneme@deneme.hotmail.com