ÜST REKLAM

logo

reklam

İsmail Mehmet Selim Kara Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde gerçekleşen Kermes Şenliği’nde; DUYGU SELİ

 

 

İlçemizde bulunan İsmail Mehmet Selim Kara Kız Teknik ve Meslek Lisesinin kermes coşkusu ilçeyi sardı. Kermes’te 4 farklı bölüm’de okuyan öğrencilerin işleri ve becerileri sergilendi. Her biri ayrı güzel ve özel olan çalışmalar, izleyen herkesi mest etti. Öğrencilerin mezuniyetininde kutlandığı kermeste gençlerin yüzünden tebessüm eksik olmadı.  Kermeste sergilenen saç ve makyaj modelleri, hayranlık içinde izlendi. İzleyenler, öğrencileri tebrik ederken, izledikleri makyaj ve saç tasarımları ile kendilerini bir anda tv kanalında hissettiklerini belirttiler. Yıldız Kürek’in Müdürü olduğu okulun öğrencileri, sergiledikleri performans ile kendilerine sarf edilen emeğin boşa gitmediğini kanıtladılar.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in katılım gösterdiği kermese, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Okul Müdürü Yıldız, Kürek Karaçay Bedii Sabuncu Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ekrem Doğru, okul idaresi, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Okulun Güzellik ve Saç Bakımı öğretmenleri rehberliğinde öğrenciler saç ve makyaj show gösterisi sundular. Şenlikte, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı, El Sanatları Teknolojisi Alanı, Grafik ve Fotoğraf Alanı öğrencileri yıl içinde yaptıkları çalışmalar stantlarda sunuldu.

2 gün süren etkinliklerin açılış konuşmasını yapan okul Müdürü Yıldız Kürek “Bu yıl önceki yıllardan farklı bizim için çünkü on yedi yıldır her yerinde ayrı bir emeğimiz, ayrı bir anımız olan bu binadaki son yılımız. İyisiyle kötüsüyle geçirdiğimiz 17 yılı geride bıraktık. Bugün aynı binada 100 öğrenci ile başladığımız eğitim sürecini bugün aynı binada bin öğrenciyle sürdürüyor, binlerce hayata dokunmaya çalışıyoruz. Gençlerimize birer altın bilezik edindirmeye çalışıyoruz. Zamanla öğrenci sayımız arttıkça fiziki koşullarımız yeterli gelmemeye başladı. Bu sıkıntılara rağmen elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı ve bu çabamızda sürdürmekte kararlıyız. Bugün hem yıllarca gelip gittiğimiz bu binada ayrılmanın burukluğunu hem de hak ettiğimiz bir binaya kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. İnanıyoruz ki her şey daha güzel olacak hepinizin sizlerin huzurunda okulumuza ismini veren merhuma iş adamları İsmail ve Mehmet Selim Karayı bir kere daha saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Yeni binamızın yapımında emeği geçen öncelikle sayın kaymakamımız Dr. Cahit Çelik’e ve İlçe Milli Eğitim Müdürüz Sayın Hilmi Kapo’ya teşekkürü bir borç biliyoruz. Bugün ki etkinlikte emeği geçen tüm öğrencilerimize, öğretmen ve idareci arkadaşlarıma ayrıca bizleri yalnız bırakmayıp onurlandıran siz değerli konuklarımıza katılımınızdan dolayı teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.

Sonrasında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, “3 yıl önce Samandağ’ına atandım. Samandağ’a ilk geldiğimde Kız Meslek Lisesi’ni gördüm. Öğrenciler artık binaya sığamıyor haldeydi. Kız Meslek Lise’sine yeni bina yapıldı. Binanın yapımında çaba sarf eden İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit Çelik ve İl Müdürümüz Kemal Karahan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Onların desteğiyle Deniz Sitesi’nde yepyeni bir kız meslek lisesi yapmış bulunuyoruz. Seneye orada eğitim vermeye başlayacağız. Ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Tarifi mümkün olmayan bir sevinç ve mutluluk içerisindeyiz. Bugün öğrencilerimizi keşke yeni yapmış olduğumuz binadan mezun etseydik, bu bizi mutlu ederdi. Bu öğrencilerimizin en güzel okullarda okumalarını temenni ediyorum’’ dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

Share
1605 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?