ÜST REKLAM

logo

reklam

İŞİNİZ VE SİYASET Mİ? ÇOCUKLARINIZ MI?

Merhaba saygı değer Samandağ Halkı. Uzun zamandır yazmıyorum, oda yaşadığım yoğunluktan dolayı. Hiç Etrafa baktınız mı? Ya da bakmak aklınıza geldi mi? Herkes Dolar’ın iniş çıkışına ve seçime kim aday olacak diye bakmakta. Peki çocuklarınız hiç aklınıza geliyor mu? Ben çocuğumu okula gönderdim gidip okuluna bakayım öğretmenine derslerini sorayım, müdürüne başarısını sorayım diye aklınızdan geçti mi? Siz çocuğunuzu okula gönderince direk okula mı gidiyor?

Derslerine gerçekten çalışıyor mu? Hani hayatınızdan ödeyip kazandığınız parayı çocuğunuza harcadığınız da yetiyor mu onu eğitmeye? Öğretmeni davranışlarından, Ahlakından ve saygısından memnun mu? Arkadaşları nasıl bir ortam yaratıyor? Çocuğunuz nasıl bir psikolojiye sahip.

Hiç düşündünüz mü? Düşünmediniz değil mi? Çünkü siz Dolar çıktı mı indi mi? Kim aday olacak Ahmet mi, Mehmet mi? Diye düşünürken acaba çocuklarınız ne yapıyor. Ben size söyleyeyim. Çocuklarınız iyi not alsın diye okula gönderiyorsunuz, ama siz hayattan düşük not alıyorsunuz.

Çünkü çocuklarınız okula gittiğinde direk okula gitmiyor. Servisten inip kıytı köşe yerlerde oturup sigara ve yahut uyuşturucu maddeleri içiyor. Ve ya ergenliğin verdiği hazla sevgili ayağına takılıyor.

Her sabah lise 1. 2. 3. Ve 4. Sınıf öğrencileri merdiven altında boş dükkânlarda veya bahçelerde sigara içiyor. Soruyorum? Gençler neden buradasınız?

Dumanlanıyoruz abi diyorlar. 14 ve 18 yaşları arasında kız çocuklarımız puştlar ve madde satıcıları tarafından kandırılıyor. Erkek çocuklarınız mafyacılık peşinde koşuyor. Siz çalışın para peşinde ve siyaset peşinde koşun. Çocuklar kötü gidişata devam etsin. Lütfen bir gün habersizce çocuğunuzu takip edin. İnanın çok şey kazanacaksınız ! Hepinize selamlar.

Ali Doğru

Share
355 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?