“İŞİMİZ, GÜCÜMÜZ SAHA” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“İŞİMİZ, GÜCÜMÜZ SAHA”

Bu haber 14 Şubat 2022 - 12:34 'de eklendi ve 1.038 kez görüntülendi.

Samandağ Balıkhanesi Denetlendi

Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri ve Gıda Denetim Ekibi, Samandağ Yeni Çarşı’da bulunan Balıkhanesine denetimde bulundular.

1380 sayılı Su ürünleri kanunu ve 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri ,Bitki Sağlığı, Gıda ve yem kanunu kapsamında gerçekleşen denetime İlçe Tarım Müdürü Öner Sertkol’da katılım gösterdi.

Müdür Sertkol gerçekleştirdikleri denetimle ilgili gazetemize yaptığı açıklamada; “Denetimlerimizde satışa sunulan balıkların özellikle boy limitleri ve zaman yasakları açısından uygunluğu kontrol edildi. Ayrıca tazelik kriterleri ve muhafaza şartları bakımından incelemeler yapılmaktadır. Denetim ekipleri tarafından işletmelere su ürünleri mevzuatına aykırı balık satışı yapılmaması, hijyen kuralları, tezgâhların temizliği, düzeni, balıkların tazeliği, çevre temizliği ve cezai müeyyideler konusunda bilgilendirmelerde bulundular.

İlçemiz su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilirliği, halkımızın taze, güvenilir ve kaliteli su ürünleri tüketmelerini sağlamak amacıyla bu alandaki denetimlerimiz devam edecektir” dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı