ÜST REKLAM

logo

reklam
16 Ocak 2017

”İŞİMİZ BELEDİYE FAL İŞLERİNE HAVALE EDİLMİŞTİR!”

DSC_0001 DSC_0013 DSC_0024

Bağımsız Türkiye Partisi Samandağ İlçe Başkanı Seyran Miçooğulları, İlçemizin turistik ve iş alanlarında en yüksek potansiyele sahip noktalarından biri olan Deniz Sitesi cafeler caddesinin kaderine terk edilmesi, yolun bozulup olduğu gibi bırakılması, yerel yönetimin sözkonusu bölgede faaliyette olan ve birçok insana iş kapısı, ekmek kapısı açan işletmelerin ”kıyı kenar çizgisi”nden dolayı yıkılmaya çalışılması üzerine gazetemize açıklamada bulundu.

Yurtdışında çalışan halkımızın yurtdışı işçiliğinin bir kader olmadığına vurgu yapan Miçoğulları, idarecilerin var olan işletmeleri yıkmaları yerine bölgeyi güçlendirecek, binlerce insana istihdam yaratacak yatırımları yapmaları gerektiğini belirtti.

BTP Samandağ İlçe Başkanı Seyran Miçoğulları, gazetemiz aracılığıyla yerel yöneticilere, mülki amirlere sorular yöneltirken, şu ifadeleri kullandı; ”Samandağ Belediyesinin en büyük ve mühim icraatı nedir? Samandağ belediyesi ‘Belirli Günler ve Haftalar’  ile ilgili basın yayın kuruluşlarına ve reklam panolarına ilan ve demeç vermeyi çok iyi yapar.  Yani laf çok, ilan çok,  ama icraat hiç yok. Her yıl Turizm Gününde ve Haftasında yerel basında ve reklam panolarında turizm için sayfa sayfa, boy boy kutlama mesajları ve afişler ortalığı kaplar. Ama Deniz Sitesi esnafı kan ağlıyor. Samandağ Belediyesinin umurunda mı? Samandağ Belediyesi, Mülki Amirler ve yolumuzu, işimizi, evimizi yıkmak için can atanlar hep çok laf üretmekle meşguller.  Fakat bunların kitabında sahipsiz Samandağ için, Deniz sitesinde turizmin gelişimi için bir şeyler yapmak veya onarmak yok. Özellikle deniz sitesine bu gazabın nedeni nedir? ”

Miçooğulları, sorularını yönelttiği idarecilerin ilçemizi kalkındırmak gibi dertlerinin olmadığını ifade ederken, bölge esnafının cezalandırılmaya çalışıldığına dikkat çekti.

Miçooğulları, açıklamasının devamında şöyle konuştu ”Esnaf geçimini sağlayabilsin, daha çok işyeri açılsın, daha çok kişi istihdam edilsin diye bir dertleri yok.  Bu cadde Samandağ ilçemizde en çok istihdam sağlayan cadde olduğu için en çok cezalandırılan caddedir. Turizm potansiyeli Samandağ ilçemiz için can simidi ve işsizliğimize çare olduğu için Deniz Sitesi ve Uğur Mumcu Caddesi cezalandırılıyor, yolsuz bırakılıyor, müşterilerimiz kaçırılıyor ve iş yerlerimiz yıkılmak isteniyor. Samandağ deniz sitesi eşsiz doğal turizm potansiyeli ile Arabistan çöllerine, yurt dışı işçiliğine mahkûmiyetimizi bitirebilir. Bu cadde Samandağ ilçemiz için büyük bir olumluluk barındırdığı için derinlerden birileri tarafından cezalandırılıyor.”

”HANGİ ÜÇ VAKİT?”

İşlerinin falcılara kaldığını belirten BTP Samandağ İlçe Başkanı Seyran Miçooğulları, şöyle devam etti; ”Yöneticilerimiz Samandağ ilçemizi işte bu kadar seviyor muş!

Uğur Mumcu Caddesine verilen bu ceza en çok Rahmetli Uğur Mumcuya verilmiştir. İlçemizin kalkınmasına ve refahına en çok hizmet veren bu cadde her gün faklı şekillerde katlediliyor.   En son Belediye yetkilileri ile Turizm esnafı olarak istişare toplantısı yapmıştık. Belediye yetkilileri 3 gün içinde Uğur Mumcu Caddesi yolunun yapılmasına başlanacağını ifade etmişlerdi. 3 gün değil 3 ay geçti fakat yolun yapımına hala başlanmadı. Yoksa Belediye Fal işlerini biz mi yanlış anladık. 3 gün mü desem, 3 hafta mı desem,  3 ay mı?  Yoksa 3 nokta sonra mı desem? Bilemiyorum.  Acaba belediye Fal işleri istişare toplantısında bizlere ne ifade etmişlerdi. Samandağ belediye yetkililerine sesleniyoruz. Uğur Mumcu caddesinin yapımına bir an önce başlansın. Yolu yapmayarak iflasımızı ve kepenk kapatmamızı mı istiyorsunuz? Deniz Sitesi Uğur Mumcu Caddesinin yolunu yapmamanızın nedeni nedir? Sizi engelleyen birileri veya bir şeyler varsa lütfen açıklayan kamuoyu da bilsin.”

 

Share
751 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?