ÜST REKLAM

logo

reklam

IŞIK, YENİDEN GÜNEYPARK’TA

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Op. Dr. Tarık Işık İlçemizde faaliyet gösteren Özel Güneypark Hastanesinde göreve başladı.

Daha önce de uzun bir süre Güneypark Hastanesinde görev yapan Dr Tarık Işık halkımıza tekrardan hizmet vermekten mutluluk duyduğunu dile getirerek, vatandaşlara sağlıklı bir hayat diledi.

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Işık, üstlendiği göreve dört elle sarıldığını ifade ederek İlçe vatandaşlarımızı Total diz protezi hakkında bilgilendirdi.

Dr Işık bilgilendirmesinde; ” Total diz protezi, aşınmış olan eklem yüzlerinin, metal ve politilenden imal edilen, ağrısız eklem hareketi için tasarlanmış özel parçalar ile kaplanarak yapay bir eklem oluşturulmasıdır. İlk kez 1968 yılında uygulanan diz protezi, cerrahi teknikler, kullanılan maddeler ve tasarım alanında ki ilerlemeler sayesinde geliştirilerek günümüzde çok daha başarılı bir tedavi yöntemi olmuştur.

Total Diz Protezi Kimin İçin Uygundur?

İstirahat, ilaçlar, fizik tedavi yöntemleri, baston kullanımı ve eklem içi enjeksiyonlar gibi tedavi yöntemleri uygulanmış olmasına rağmen diz ağrıları kontrol edilemeyen, yürüme, merdiven çıkma gibi günlük yaşam aktiviteleri ileri derecede kısıtlanmış ve eklem kıkırdağında ileri harabiyet olan hastalarda total diz protezi uygundur. Hastanın 60-80  yaşları arasında olması tercih edilir, ancak romatoid artrit ve osteonekroz gibi bazı özel durumlarda daha erken yaşlarda da protez yapılabilir.” dedi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

 

 

 

Share
456 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?