ÜST REKLAM

logo

reklam
26 Nisan 2017

İPEK BÖCEKÇİLİĞİ VE EL DOKUMA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLU İMZALANDI

 

Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Samandağ Belediyesi ve İŞ-KUR İl Müdürlüğü ve arasında işbirliği protokolü imza töreni gerçekleştirdi. İpek Böcekçiliği ve El dokuma konusunda iş yöntemi ile açılacak mesleki eğitim kursunu hedef edinen protokol dün İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit Çelik’in makamında hayata geçti.

Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ziya Yüksel ve Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, katılarak işbirliği protokolünde imza attılar.

İlçemiz Kaymakamı Dr. Çelik, Protokole imza atarak; bölgenin istihdam olanaklarını geliştirecek bu projelerin önemine değindi.

Protokolün imzalanmasının ardından Samandağ Belediye Başkanı tarafından Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik’e, İş-Kur İl müdürü Ziya Yüksel’e ve Samandağ Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo’ya Kurslara verdikleri desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, İpek böcekçiliği ve Dokumacılığının bölge ekonomisine katkısının arttırılması, Dut ağaçlarının yetiştirilmesi, Dut ağacı ekiminin özendirilmesi konusunda yapılacak çalışmaların önemine değinildi.

Toplam süresi 6 ay, 142 fiili gün ve 1136 saat olan eğitimde 36 gün ve 288 saati teorik eğitim bölümü, 5 ay 106 gün ve 848 saati uygulama eğitim bölümünden oluşuyor. Kurslar Samandağ Belediye Başkanlığına ait Mağaracık Mahallesinde bulunan İpek Köyü ve Yaylıca Mahallesi Yaylıca Eski Belediye Binasında gerçekleşecek.

Haber-Foto:Ali Doğru

 

 

 

Share
664 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?