İNTERNET ALIŞVERİŞLERİNE DİKKAT! « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

İNTERNET ALIŞVERİŞLERİNE DİKKAT!

Bu haber 30 Ağustos 2022 - 16:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlçemiz Avukatlarından Okan Arslan, mesafeli sözleşmeler yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile birlikte cep telefonu, akıllı saat, tablet ve bilgisayarlara ilişkin satış sözleşmelerinde, tüketicinin cayma hakkının kaldırıldığını ifade ederek vatandaşları internet alışverişi konusunda uyardı.

Avukat Arslan; “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile artık cep telefonu, akıllı saat, tablet ve bilgisayarlara ilişkin satış sözleşmeleri, tüketicinin cayma hakkı kapsamı dışına alındı. Yani eskiden internet ortamında söz konusu bu elektronik eşyaları satın aldığınızda, 14 günlük cayma hakkı süresi içinde iade edebiliyorken; yasada yapılan değişiklik ile bu eşyaları satın aldığınızda, malın ayıplı olması durumu hariç olmak üzere, hiçbir şekilde cayma hakkınızı kullanamayacaksınız. Dolayısıyla değişiklik yapılmadan önce satın almış olduğunuz cep telefonu, akıllı saat vs. eşyalar size teslim edildikten sonra kargo paketini açmış olsanız dahi, 14 gün içerisinde cayma hakkı kapsamında iade edebilirken, 1 Ekim 2022 tarihinde yürürlüğe girecek olan yasa değişikliği ile bu hakkınızı kullanamayacaksınız. Mağdur olmamanız açısından, internetten alışveriş yaparken daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket