İNCE, DOKUNDURDU « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

İNCE, DOKUNDURDU

Bu haber 28 Mart 2017 - 11:06 'de eklendi ve 270 kez görüntülendi.

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce: terör örgütü propaganda yapıyor, sende buna göz yumuyorsun.

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce Hatay’ın üç ilçesinde miting yaptı. Antakya, Kırkhan ve İskenderun’da mitinglerini gerçekleştirdi. Miting alanı gelincik tarlasına dönüştü. Her yerde Türk bayrakları ve dillerde  Mustafa Kemal’in askeriyiz, Cumhuriyet için hayır diyeceğiz sesleri yükseldi. Muharrem İnce konuşmasında özellikle altını çizdi ve “FETÖCÜ dönerci var, Öğretmen var, işçi var, bankacı var, asker var ama milletvekili yoktur. Bu mümkün olmaz. Çünkü başkanlık anayasasını açıktan oylayanlar FETÖCÜ milletvekilleriydi” dedi.

İnce konuşmasında 52 yerde miting yaptığını ancak İskenderun mitinginin rekor olduğun belirtti.

İskenderun’daki mitinge yaklaşık 30 insanın katıldığı belirtildi. Biz de emniyet ve gazetecilere sorduk, bu bilgiyi doğruladılar. Alan dolunca 45 bin kişi alıyor, alanın üçte ikisi  dolu durumdaydı.

İki gün önce AKP milletvekili ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İskenderun’da miting yapmış ancak 2 bin insan katılmıştı. Bu iki mitingin Hatay’da hayır oylarının yüksek olduğunu göstermektedir.

‘Bir fetva veriliyor ama şu TRT’ye de bir fetva verilsin’ diyerek konuşmasını sürdüren İnce, “Akşama kadar Evet’in propagandasını yapıyor. Ama kimseyi yuhlamayın, ben onların cevabını veririm.

Terör örgütü ‘Hayır’ propaganda yapıyor diyorlar, ben duymadım. Eğer terör örgütü propaganda yapıyorsa, devletin görevi o terör örgütünü yakalamaktır. Sen açılımdan olan PKK’yı, yönetimden ortağın olan FETÖYÜ yakalamıyorsun, sen nasıl bir hükümetsin ki, terör örgütü propaganda yapıyor, sende buna göz yumuyorsun.

Başkanlık yasasında hiçbir maddesinde ekonomiden bahsetmiyor, hiçbir maddesinde terörle mücadeleden bahsetmiyor, hiçbir maddesinde gençlerin eğitiminden bahsetmiyor.

18 Yaşında milletvekili olacak kaç kişi 3 genç olacaktır. Bilemedin 5 genç diyelim, Türkiye’de kaç genç 18 yaşına basıyor? 1 milyon 200 bin genç 18 yaşına basmaktadır. Bu çocukların sınav sorularını çaldırdınız, her 4 üniversitelinin birisi işsiz, Suriyeli çocukları sınavsız üniversiteye yerleştirdiniz. 15 Yıllık iktidarınızın sonunda vaat olarak 3 genci milletvekili yapacaksınız. Gençlere tek vaadiniz bu mu? Siz bizim gençlerimizi sokakta döverek öldürdünüz.

Devlet ortak akılla yönetilir. Şimdi bu millet evet derse, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi gelir, kararname 1, 3.5 milyon Suriyeli Türk vatandaşı yapılmıştır. İtiraz yok ve nokta. İkinci gün kalktı ve dedi ki emeklilerin maşından %15 kesilmiştir. Üçüncü gün kalktı ve dedi ki bu polis teşkilatından çok fazla fetöcü var polis teşkilatını lağvediyorum. Bitti yapacak bir şey yoktur.

Yani Cumhurbaşkanı devletin başı, yargının başı, yürütmenin başı, milletin başı, ordunun başı yani her şeyin başı oluyor.

Savcılar Yüksek Kurulunun adı değişiyor, yüksek yazıyor ya işte yükseği kaldırmış, ondan yüksek kimse olamaz. Yüksek sözüne bile dayanamıyor, Hakimler ve Savcılar Kurulu oluyor.

Cumhurbaşkanı meclise mesaj verir, diyor, bilgi verir derse, küçülmüş oluyor. Mesaj verir derse üst perdeden bakıyor. Aslında mesaj yerine ayar verir yazacaklarmış da ayıp olur diye yazmamışlar.

Şu bilbordları afişlerle donatmışlar, “millet denetleyecekmiş” millet tercih yapar, denetlemeyi kurumlar yapar. Sandıktan çıkmak denetlenmek, aklanmak demek değildir. Denetlenmeyi Yargıtay, Danıştay, Sayıştay yapar, bunu bilmiyorlar mı?”dedi