ÜST REKLAM

logo

reklam

İMZA SAYISI ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

 

 

 

Samandağ Nefes Almak İstiyorum İnisiyatifi’nin yürüttüğü ‘Yeşil alan istiyorum’ kampanyası Samandağ halkının büyük desteğini almaya devam ediyor. İlçemizde önceki gün insitayif standını kadınlar teslim alarak kız kardeşleri, ablaları annelerine seslendiler. Kadınlar Samandağ Belediye başkanı Mithat Nehir ‘Evet’ dediğinde betonlaşma duracak, yeşile kavuşacağız’ dediler.

Nefes Almak İstiyorum İnisiyatifi, kendilerini desteklemeye gelen vatandaşlara yılmadan konuyu yeniden yeniden anlatıyorlar. 

Yapılan bilgilendirmelerde; “bilindiği üzere kasaplar çarşısı yerine park yapılmasıyla ilgili bir süreç yaşanmaktadır.

Halkımızın ezici çoğunluğunda karşılık bulan park yapılması isteği tüm halkımızın sahiplendiği bir aşamaya doğru hızla gitmektedir. Samandağ halkının bu haklı talebine rehber olmak amacıyla oluşturulan Nefes Almak İstiyorum İnisiyatifi sivil kurumlar ve oda başkanlarıyla beraber Samandağ Kaymakamlığı’nı ziyaret ederek Kaymakamlığın desteğini talep etmiştir. Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik %18’lik hissesini park yapılması koşuluyla bağışlayacağını açıklayarak sürece olumlu bir katkı sunmuştur. Sürecin daha iyi anlatılması ve destek sağlanması amacıyla nefes almak istiyorum inisiyatifi açıklamalar yaparak, bildiriler dağıtarak ve imza kampanyası düzenleyerek halkıyla bütünleşmeye devam etmektedir.

Bu sürece kayıtsız kalmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş, alanın tamamının altını 2 katlı yeraltı otoparkı, bir katı yer altı çarşısı ve üstünün tamamını park olarak düzenlemeye hazır olduğunu beyan ederek sürece olumlu ve çözümleyici katkı sunmaya çalışmıştır.

Aynı süreçte yerin %36 hissesine sahip Samandağ Belediyesi Başkanı Mithat Nehir’in yaklaşımında ‘park isteyenlerden mülk sahiplerini park yapılması için ikna edin’ yaklaşımı çözüme katkı sunmamaktadır. Bu anlayış imar yetkisi, bütçesi, hukuksal dayanakları, sorumluluk ve tüm yetkileri elinde bulunduran Samandağ Belediyesi’nin kendi yetki ve vasıflarını inkar etmesi anlamına gelir. Tabiri caiz ise ‘topu taca atmaktır’. Olumlu çözümde olması gereken yaklaşım topu taca atmadan park yapma iradesini merkeze koyarak topu oyunda tutmaktır. Bu yaklaşım park yapılması lehine oluşan olumlu havaya katkı sunacak, mülk sahiplerinin de mağdur edilmeden ikna edilmesine katkı sağlayacaktır.

Sevgili Samandağ Halkı,

Sizinle beraber el ele, yürek yüreğe başlattığımız bu süreç ilgili yer park olarak düzenleninceye kadar kararlılıkla sürdürülecektir. Bu sürece katkıda bulunan Samandağ Kaymakamlığı’na, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne, Siyasi ve kanaat önderlerimize, oda başkanlarına, sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyoruz. Ayrıca Park düzenlemesiyle beraber oluşacak güzelliğe kayıtsız kalmayıp gönüllülük çerçevesinde destek sunan bildiri dağıtan imza toplayan annelere, babalara, gençlere ve tüm halkımıza sonsuz teşekkürler.

Asla olmaz deme yeter ki sen iste her şey seninle mümkün.”

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı

 

 

Share
625 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?