“İMZA ONURDUR” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“İMZA ONURDUR”

Bu haber 01 Nisan 2022 - 13:40 'de eklendi ve 250 kez görüntülendi.

Samandağ Eğitim Sen, “Nitelikli” Samandağ Anadolu Lisesine Öğretmen alımı üzerine açıklamada bulundu. İlçede gerçekleşen öğretmen atamalarının liyakatsiz gerçekleştiğine dikkat çekilen açıklamada ‘Nitelikli lise nitelikli öğretmenle olur’ dendi.   

Samandağ Eğitim Sen Yönetimi, açıklamasında; “ülke genelinde her tür devlet kademesinde liyakatsizliğin egemen kılınmaya çalışıldığı aşikar. Genel müdürden bir köy okulundaki hizmetliye kadar her tür atamada ve işe alımda iktidarın il ve ilçe yönetimlerinin listelere son şeklini verdiği sır değil.

Asıl mesele kendini erk belleyip “ben böyle uygun gördüm” diyenden öte kendi haksız menfaati için bir imza ile onurunu bir kenara bırakarak birilerinin buna cevaz veriyor olmasıdır. Hem de bizden, halktan, doğruyu yanlıştan ayırt edebilme yetisine sahip olduğunu düşündüğümüz, sınıfdaşımız emekçilerden…

Bugün bu süreç “NİTELİKLİ” Samandağ Anadolu Lisesi için işliyor.

Birileri sırf başka bir sendikaya (SENDİKAMIZA, Eğitim Sen’e) üye diye, kendisine uzatılan bir istifa bir de yandaş sendikaya üyelik formuna imza atmadı diye, “imzam onurumdur, bir yere geleceksem hakkım olduğu için gelmeyi tercih ederim bir yerlere yarandığım için değil, bu koşullarda bana o lisenin tapusunu da verseniz gözümde olmaz” diyerek dik durdu diye muhtemeldir ki elenecek. Fakat emin olun ki; haksız şekilde ve sırf yandaş sendikaya üye ve ya üye oldu diye yerine gelecek olan, bu liyakatsiz, haksız, hukuksuz gelişinin teşhirini fazlasıyla alacak…

İMZA ONURDUR, ATTIĞIMIZ YER KİM OLDUĞUMUZU TANIMLAR

Başkasının hakkını gasp eden, bunun için elli takla atmaya, tüm sıfatlarından sıyrılmaya hazır olan ve bunu bir sendikasından istifa bir yandaş sendikaya üyelik olmak üzere iki imza ile beyan eden, biat etmeye hazır olan bizden değildir.

Böylelerinin gideceği hiçbir okul nitelikli olamaz. Yetiştireceği hiçbir öğrenci nitelikli olamaz.

BU YALAKALARA SESLENİYORUZ!

Gittiğiniz yol yol değildir. Siz çocuklarınıza ileride ne anlatırsınız bilemeyiz fakat biz hem çocuklarımıza hem de çocuklarınıza sizleri anlatacağız. Abartmadan, çarpıtmadan, bütün yalınlığıyla ve sadece gerçeği… Güçlü efendi ile güçlü görünmeye çalışan koyunun sonunun mezbaha olduğu üzerine…

Yeni efendi bellediklerinize de bir çift sözümüz var: Mücadelemiz ve dik duruşumuz ile kokuşmuş değerlerinizi yerle bir edeceğiz. Hafızamız güçlüdür biline…

Dayattığınız biat, aşıladığınız yalakalık, olağanlaştırdığınız emek hırsızlığı, kayırmacılık, keyfilik gün gelip ayaklarınıza ve boynunuza dolandığında, işiniz bitip bir paçavra gibi kenara fırlatıldığınızda devşirdiğiniz sürü bu sefer de üstünüzde tepinecek. Biz seyredeceğiz.

İLGİLİ VE YETKİLİLERE ÇAĞRIMIZDIR!

Makamınız yasalarla tanımlanmış, sorumluluklar ve yükümlülükler içermektedir. İlki de adil olmaktır. Gün olup devran döndüğünde size yapılmasını istemediğinizi onaylamayın. Adil olun” dediler.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı