İMZA KAMPANYASINA HALK DESTEĞİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

İMZA KAMPANYASINA HALK DESTEĞİ

Bu haber 26 Mart 2018 - 11:01 'de eklendi ve 94 kez görüntülendi.

Şeker Fabrikalarının satılmasına karşı Hatay’da imza kampanyası başlatıldı. Hatay’ın Samandağ, Antakya ilçelerinden sonra İskenderun’da “Fabrikalarımızı sattırmayız” imza kampanyası başlatıldı.

ADD Öncülüğünde yürütülen imza kampanyası İskenderun’da Havuzlu Çarşıda 23.3.2018-24.03.2018 tarihlerinde saat: 10.00-17.00 arasında masalar açılıyor.

Şeker Fabrikalarının satılmasına karşı açılan imza masalarına halk yoğun ilgi gösteriyor. Vatandaşlarda şeker fabrikalarının satılmasına karşı ve imza masalarına destek veriyor.

Şeker Fabrikalarının satılmasına karşı, siyasi partilerden ve demokratik kitle örgütlerinden tam destek var.

Şeker Fabrikalarının satılmasına karşı Vatan Partisi imza masasını ziyaret ederek, destek verdi.

İmza masasın açılışının birinci gününde ADD Başkanı Fahrettin Turhaner ve masadaki imza kampanyasını yürütenlerle görüştük.

İmza masası ziyaretinde ADD İskenderun Şube Başkanı Fahrettin Turhaner, Taşeron İşçileri Çukurova Bölgesi Başkanı Sadık Karakaş, Vatan Partisi İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Bedir, imza masası görevlisi Fatma Paksoy açıklamalarda bulundular.

Fahrettin Turhaner  (ADD İskenderun Şube Başkanı); ADD İskenderun şubesi olarak şeker fabrikalarının satılmasına karşı “Şeker Fabrikaları Halkındır, Satılamaz” imza kampanyası başlattık. Kampanyamız 23 Mart ve 24 Mart Cuma ve Cumartesi günlerinde saat: 10.00-17.00 arasında devam edecektir. Ne yazık ki ülkemizde Cumhuriyetin değerleri bir, bir satılmaktadır. Biz de Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak için kampanya yürütüyoruz. Ben şube başkanı olarak halkın, siyasi partilerimizin, demokratik kitle örgütlerinin duyarlılığından ötürü onlara teşekkür ediyorum.

Sadık Karakaş (Taşeron İşçileri Çukurova Bölgesi Başkanı); Şeker fabrikaları Türkiye’nin altın yumurtlayan tavuklarıdır. AKP Hükümeti altın yumurtlayan tavuğu kesmekte ve ortadan kaldırmaktadır. Şeker fabrikaları bir fabrikanın ötesinde hayvancılığa destek, işçiye istihdam konusunda pancar üreticisinin yaşamasında gerekli olan fabrikalardır. Şeker fabrikalarının satılmaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız, bu günde ADD. Açmış olduğu bu kampanyaya destek için buradayız.

Fatma Paksoy (İmza Masasında Görevli); Şeker fabrikaları satışa çıkarıldı, tabi fabrikalar satıldığında işsizlik hat safhaya çıkacaktır. Pancar yerine halkımız nişasta bazlı şekere mecbur kalacaktır. Halkın zehirlenmesi hızla artacaktır. Biz buna karşıyız ve şeker fabrikalarımız milli servetimizdir, Cumhuriyet kazanımızdır, kimse dokunamaz, kimseye dokundurmayacağız.

İbrahim Bedir (Vatan Partisi İskenderun İlçe Başkanı); Biz Vatan Partisi ADD’nin açtığı imza masalarını desteklemek için geldik. Şeker fabrikaları Atatürk’ün kurduğu en stratejik fabrikalardır. Yurdumuzun insanlarına, iş, güç, aş ve ekmek sağlamaktadır. Bu fabrikalar satıldığında pancar eken çiftçimiz, orada çalışan işçimiz mağdur olacaktır. Ülke ekonomisi büyük zarar edecektir. Nişasta bazlı şeker satılacak ve bu paralar Amerikan Cargill fabrikalarına gidecektir. Bunun için şeker fabrikalarının satılmasını istemiyoruz.

Şeker fabrikalarının satılmasına karşı vatandaşlarda büyük tepki göstermekte ve “fabrikalarda, kardeşimiz, eşimiz ve çocuklarımız çalışmakta, bunlar işsiz kalacaktır. Bunun için istemiyoruz” demekteler.

Haber Merkezi