İMPARATOR RESTAURANT'TAN | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

İMPARATOR RESTAURANT’TAN

Bu haber 26 Haziran 2019 - 9:33 'de eklendi ve 163 kez görüntülendi.

İlçeyi Yeşile Bürüyecek Fikir;

İlçemizde İmparator Restaurant sahibi İlhan Dadük, yeri önünde bulunan kaldırımın kenarındaki boş alanları değerlendirerek, caddeyi çiçek bahçesine çevirdi.

Atatürk Mahallesi Dr. Alaaddin Cilli Caddesi üzerindeki esnaf Dadük, “şehrimizi ve yaşadığımız alanı temiz tutmak sadece belediyenin değil herkesin görevi olmalı. Herkes kendi evinin önünü temizlerse, şehir temiz kalır, yine aynı şekilde evinin, iş yerinin önü müsait olan vatandaşlarımız bir çiçek dikmiş olsa şehir yine çiçek gibi güzel olur. Özellikle ilçemizde caddeye bakan balkonlarda çiçekler ekilebilir. Bunu biz başka illerde gördük. İlçemizde neden olmasın. Hatay Büyükşehir Belediyesinin konu ile ilgili geçmiş zamanlarda en güzel balkon yarışması yaptığı da bilinen bir gerçek. İlçemize en güzel balkonu neden gerçekleştirmeyelim?” diye konuştu.

Çiçekleri çok sevdiğini evinde de çiçek yetiştirdiğini belirten Dadük, “Bahar mevsiminde iş yerimin önüne saksılarda çiçek ektim. Çiçekler açtı ve çok güzel görüntüler oluştu. Yoldan geçen vatandaşlarda çok beğeniyor. Böyle şeylerin olması da beni mutlu ediyor. Benzer durumdaki iş yeri sahipleri de bulundukları alanın güzelleştirmek adına böyle bir çalışma içerisine girebilirler. Böylelikle ilçemizde yeşilin girmediği bir alan kalmaz” şeklinde konuştu.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

afdah.info

voir films