“İMAM(!) MEMURİYETTEN ÇIKARILMALI VE YARGILANMALIDIR” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“İMAM(!) MEMURİYETTEN ÇIKARILMALI VE YARGILANMALIDIR”

Bu haber 29 Temmuz 2022 - 16:44 'de eklendi ve 257 kez görüntülendi.

Atatürkçü Düşünce Derneği adına Samandağ Şube Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu, daha önce sosyal medya üzerinden yaptığı hilafet çağrısı sonrasında ise sokakları “Kasap Dükkanı”, kadınları da “Et” olarak nitelediren İmam’ın  memuriyetten çıkarılması ve yargılanması gerektiğini ifade ederek bir açıklamada bulundu.

Konu üzerine yaptığı açıklamada Erdoğdu; “Daha önce de, yaptığı hilafet çağrısı ile gündem olan, yazık ki; Devlet Memuru sıfatı taşıyan Halil Konakçı adlı bir İmam, sokaklarımızı “Kasap Dükkanı”, kadınlarımızı da “ET” olarak nitelediği ve “Bu kadınların başında yok mu adamları, abileri, babaları, kocaları?” gibi – kadını kendi iradesi ile hareket edemez ikinci sınıf insan gören – aşağılayıcı bir soru sorabildiği utanç verici, kin ve nefret saçan bir video paylaşmış sosyal medyada. Halkımıza İslam’ın güzel ahlâkını, barış ve huzur çağrısını iletmesi için milletimizin vergileriyle maaşı ödenen bu hadsizin, muhtemelen son zamanlarda Diyanet İşleri Başkanı ve diğer bazı devlet yöneticilerinin giderek yükselen Atatürk, Laik Cumhuriyet ve Aydınlanma Devrimleri karşıtlığından cesaret aldığı anlaşılıyor. Bu şahıs ve herkes bilmeli, bilmeyenlere de öğretilmelidir ki; “Türkiye Cumhuriyeti laik, demokratik, sosyal bir Hukuk Devletidir!”(Anayasa Madde 2) Laik Cumhuriyet’e, Anayasa ve yasalara meydan okuyan bu İMAM(!) derhal memuriyetten çıkarılmalı, yargılanmalıdır. Atatürkçü Düşünce Derneği; Diyanet İşleri Başkanlığını ve Cumhuriyet Savcılarını sorumluluklarının gereğini yerine getirmeye davet ettiğini kamuoyuna duyurmayı görevi saymaktadır. Saygılarımızla” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı