ÜST REKLAM

logo

reklam
17 Nisan 2017

İLKER AŞAN’DAN KÜLTÜR TEMEL LİSELERİNE ZİYARET

Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarının başında gelen Kültür Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı İlker Aşan Antakya ve Samandağ Kültür Temel lisesini ziyaret etti.

Antakya Kültür Temel Lisesi Kurucuları Ali Girişken, Sibel Güzelmansur, Ramazan Geyik ve yöneticiler ile birlikte Antakya ve Samandağ Kültür Temel Liselerini dolaşan Aşan,yapılan eğitim ve öğretimi yerinde görerek,Tüm öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

Kültür Eğitim Kurumlarının tüm Türkiye’deki eğitim öğretim faaliyetlerini takip etme ve kurumsal tanıtımlarından sorumlu olan Aşan’ı  Antakya Kültür Temel Lisesi Kurucuları Ali Girişken, Sibel Güzelmansur,Ramazan Geyik ve yönetim kadrosu karşıladı.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Kültür Eğitim Kurumlarının Antakya ve Samandağ’da eğitim veren şubelerinin günden güne yükselen başarı oranları ile gurur duyduklarını ifade eden Kültür Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı İlker Aşan,Bu başarının mimarları Ali Girişken ve ekip arkadaşlarına sonsuz şükranlarını sunduklarının altını çizdi.Aşan:” Kültür Eğitim Kurumları anaokulundan  liseye kadar birçok okul halinde eğitim öğretim gösteren, Türkiye genelinde 64 şubesi olan bir kurumdur. 15 Bin öğrenciye eğitim vermekteyiz. Eğitim ve öğretimi bir arada yapan bir kurumuz. İşin öğretim yani akademik kısmı okul dersleri, öğrencinin sınav başarısı, işiyle ilgili kariyer hedefleri ile ilgili işine yarayacak onu geleceğe taşıyacak doneler ama en önemlisi eğitim kısmı eğitim kısmı; sosyal hayat içerisinde insanları kendilerine sınır çizdikleri, sosyal yaşamı öğrendikleri topluma katkı sağlamak için bazı bilgileri aldıkları genel sistemin adıdır. Biz bu eğitim kavramının içerisine sosyal etkinlikleri de dahil ediyoruz. Sosyal etkinlik dediğimiz şey öğrencinin, eğitim verdiğimiz çocukların kişisel gelişimine katkı sağlayacak her türlü faaliyet.  Antakya bu konuda öncü dediğimiz şubelerimizden biridir. Özellikle buradaki arkadaşlar çok gayret gösteriyor, bizde bunu takip ediyoruz, gerek edebiyat,  sanat gerek spor dalında birçok başarıya imza attılar. Biz sosyal etkinliğin öğrencinin kişisel gelişimine büyük katkı sağladığını düşünüyoruz. İşimiz kurs dershane mantığının biraz daha dışına çıkıp çocukları hayata da, sosyal hayata da, toplum hayatına da alıştırmaya çalışıyoruz. Bu da ancak bu etkinliklerle mümkün oluyor. Bu noktada da öncü olmaya devam edeceğiz.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar

Biliyorsunuz ki Kültür Eğitim Kurumları koleje dönüştürülecek, size bu proje hakkında da bilgi vermek istiyorum. Öncelikle zihinlerde gerçeklesen bir projeydi  bizim için, Temel Lise kavramının ortaya ilk çıktığı an Türkiye’deki tüm şubelerimizi dershaneyi bırakıp temel liseye çevirdik. Bu noktada önce davranan kurum Kültür Eğitim kurumlarıdır. Koleje dönüşme fikrini zihnimizde tamamladık.  Kolejleşmek  yabancı bir kelime aslında ben okullaşma diye tanımlıyorum. Okullaşmayı önce kendi özümüzde benimsedik. Dershane döneminde yerleşmiş alışkanlıklarımız vardı. Çocukları sınava hazırlardık, onlara test usulünü öğretirdik biraz öğretime dayalı bir sistemdi. Az önce bahsettiğim eğitim bunun dışında kalıyordu. Fakat okullaşma sürecine girince bu işin eğitim kısmını çok iyi yaptığımızı gördük .sonra öğrencilerimize bu alanda ne kadar hizmet sunabiliyoruz ona baktık. Çalışmalara başlayınca gördük ki, çokta önemli değilmiş geniş alanlara sahip olmak, büyük kampüslerin olması elimizdeki imkanlarla okullaşabiliyoruz. Çocuklara verdiğiniz eğitim öğretim, değer onlara kattığınız gelişim önemli olan bunlardır. Biz 2019’a kadar temel liselerin bir süreci var, bu süreç yaşandıktan sonra okul konseptine uygun kurumlara dönüşeceğiz. Şu anda yaptığımız işin  kampüs okullarında yapılan işten hiçbir farkı yok, sadece mekanlar doğrultusunda bir değişiklik olacaktır. Çocuklara daha geniş alanlar sunabilme amacıyla okullaşacağız.  Veliler şunu düşünebiliyor !Çocuğumu  neden bir özel okula değil de temel liseye göndereyim, aslında temel lisede bir özel okuldur. hatta temel lise amaca daha fazla hizmet eden bir kurumdur. Çocuklar liseyi bitirince veya son sınıfta üniversite sınavına giriyor zaten, hedefleri bir üniversite kazanmak, aldıkları diplomayla bir iş edinmek. Biz temel lisede öğrenciyi direk buna yönlendiriyoruz. Velinin de öğrencinin de bizden beklentisi bu zaten, benim çocuğum lise ardından üniversiteye devam edecek zaten üniversiteye devam etmek isteyen temel liseye giriyor. Bizde çocukları bu yönde hazırlıyoruz. Temel lise bu yüzden özel okuldur o kolej okullaşma kavramını fazlasıyla karşılıyor. Özellikle lise çağındaki öğrenciyi bu anlamda tatmin edebiliyor bunun nedeni istediğim başarıyı puanı verebilirler düşüncesidir önemli olanda bu gerçekçi olmak lazım öğrencinin de velinin de beklentisi üniversite sınavında başarılı olmak ve bu doğrultuda eğitim görmek, biz ağırlığı buna verip bu doğrultuda ilerliyoruz.”dedi.

Haber-Foto: Nazlı Hüzmeli

 

Share
1164 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?