ÜST REKLAM

logo

reklam

“İLKE VE DEVRİMLERİ YOLUMUZU AYDINLATMAYA DEVAM EDECEK”

CHP Hatay Milletvekili Serkan TOPAL, dün haber merkezimize yolladığı metinde ‘ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyorum’ dedi.

‘Türk Gençliğine Emanet Ettiğin Cumhuriyet İlelebet Payidar Kalacaktır’ ifadeleri ile başlayan mesajında Hatay Milletvekili Topal, “Hayatını Türk Ulusu ve onun bağımsızlığına adamış, ulusal birliğimizin, bağımsızlığımızın, çağdaşlık ve aydınlanmanın simgesi olmuş, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu önderini, aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde minnet ve şükranla anıyorum.

Eylem ve fikirleri ile yaşadığı çağa damgasını vuran, mazlum ve tutsak milletlerin bağımsızlık kılavuzu ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK, Ruhun şad olsun.

Atatürk, toprakları işgal edilmiş ve emperyalizmin böl parçala yönet pratiği ile bünyesinden koparılan topraklarda bağımsız devletçikler kurdurulmuş bir imparatorluğun küllerinden, eşsiz dehası, azim ve kararlılığı ile bir millet yaratmıştır. Başarıyla çıktığı kurtuluş mücadelesi sonrasında, Türkiye Cumhuriyeti devletini inşa etmiş ve ulus devlet anlayışıyla örgütlemiştir. Gerçekleştirdiği devrimlerle ulusumuza demokratik bir cumhuriyet ve aydınlık yarınlar armağan ederek, çağdaş dünyanın yolunu açmıştır.

Büyük önderin bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onun üzerine çıkmak, ancak bizlere bıraktığı ilke ve inkılâplarını yaşatarak ve Atatürk’ün izinden yürüyerek mümkün olabilecektir. Her türlü yok sayma girişimine rağmen, Atatürk’ün ilke ve devrimleri yolumuzu aydınlatmaya devam edecek, rehberimiz olarak ulusumuzun yarınlarına yön verecektir. Türk gençliğine emanet ettiğin Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır.

10 Kasım, Mustafa Kemal Atatürk için yas günü değil, fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız ve her zamankinden daha fazla bir ve beraber olmamız gerektiğini hatırlatan bir gündür.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı ve geçtiğimiz yüzyıla yön veren dünya liderlerinden olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyorum”dedi.

Haber: Ali Doğru

Foto: Arşiv

Share
367 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?