ÜST REKLAM

logo

reklam

İLK KEPÇE VURULDU

17 Ocak’ta ihalesi gerçekleşen Samandağ Devlet Hastanesi İnşaatına Başlandı.

İlçemizde yapımı planlanan devlet hastanesinin çalışmalarına başlandı. Çalışmalar dün yerinde incelendi. İlk kepçenin vurulduğu yere İlçemiz Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Çağlar Bozkurt, İdari Mali Hizmetler Müdürü Mevlüt Kiren ve AK Parti Samandağ İlçe Başkanı Selahattin Yeter incelemede bulunmak üzere intikal etti. Konu ile ilgili görüştüğümüz yetkililer hastane binasının 500 iş günü sonunda tamamlanmasının hedeflendiğini belirttiler.

Kuşalanı Mahallesinde toplam 29.000 metrekare kare alana sahip arsa üzerinde yapılacak Hastane ‘Hastane 3 bodrum zemin ve 4 kattan oluşacak olup, içinde birinci ve ikinci basamak yoğun bakımlar, ameliyathane,  18 diyaliz ünitesi,  doğumhane, kadın doğum servisi, cerrahi servisi, dahiliye servisi, çocuk hastalıkları servisi, poliklinikler, laboratuar, acil servis ve diğer destek alanları olacak. Hastane toplamda 115 hasta yatırılabilecek düzeyde olacak. Kapalı ve açık olmak üzere iki alanda hasta otoparkı, hastane çevre yoluna 400 metre uzakta ve çevre yoluna iki ayrı duble yol ile bağlanacak.

Başhekim Bozkurt, çalışmaların hızlanmasında çaba sarf eden AK Parti Samandağ İlçe Başkanı Selahattin Yeter ve Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’e teşekkür etti.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

Share
1563 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?