İLK GİRİŞİM, LİDERLER PARKE'DEN - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

İLK GİRİŞİM, LİDERLER PARKE’DEN

Bu haber 06 Temmuz 2017 - 9:09 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

Süleyman Doğru, Tekebaşı’ndaki Yardım Çağrısına Duyarsız Kalmadı

İLK GİRİŞİM, LİDERLER PARKE’DEN

İlçemiz Tekkebaşı Mahallesi’nde ikamet eden 3 çocuk annesi Müzeyyen Eryılmaz 8 ay önce beyin tümörü hastalığına yakalandı. Eryılmaz’ın her ay, Defne Hastanesinde kemoterapi tedavisi görmek zorunda olduğu ve durumlarının çok kötü olduğu bildirildi. Baba Ali Eryılmaz (Arap) ise geçirdiği trafik kazası nedeniyle kısmi felç geçirmiş durumda ve çalışamıyor, aynı zamanda böbrek hastası! Eryılmaz ailesi, çok zor günler geçirdiklerini, çocukların anne ve babalarına bakabilmek için okula gidemediklerini belirterek Samandağ’ın duyarlı insanlarından destek istediler.

Eryılmaz ailesinin çocuklarından K.Eryılmaz yaşadıkları süreci şöyle anlatıyor: “8 ay önce annem hastalığa yakalandı. Ardından babamda kaza geçirdi ve 2 gün önce böbrek yetmezliği nedeni ile ameliyata alındı ve ardından yoğun bakıma alındı. Kardeşlerimden biri 15 diğeri 13 yaşında okula gitmekte zorlanıyoruz çünkü annemize ve babamıza bakmak zorundayız. Ayrıca ablamda üniversiteye gitmek üzere. Evimizde çalışan kimse yok maddi anlamda da zor durumdayız. Sağolsunlar komşularımız çoğu zaman desteğimize koşuyorlar” dedi.

Güzel yürekli insanlardan ses bekliyoruz

Konu ile ilgili destek çağrısı yapan Mehmet Duman, “Tekebaşı’nda ki yardım çağrısına ilk cevap veren Serinyol Lider Dekoratif Parke işletmesi Süleyman Doğru abimizden geldi. Müzeyyen ve Ali çiftinin sağlık sorunlarından dolayı yaşadıkları ortamın temiz ve yaşanabilir bir ortam olması gerektiğini düşünen Süleyman Doğru, evin bütün hazır sıva ihtiyacını karşılamıştır. Zor durumda olan kardeşlerimize yardım etmenin zorunluluk taşıyan bir insanlık görevidir.

Bugün sayfa dostlarımın çağrısıyla Tekebaşı Mahallesi’nde bulunan kanser hastası Müzeyyen kardeşimizin evinde ön incelemede bulunduk. Anne kanser hastası,  baba ise komada; çocuklar ise daha çok küçükler. Evin acil bir şekilde restore edilip bu kardeşimizin daha hijyenik koşullara kavuşturulması gerekiyor. Buna müteakip; 6 adet kapı, 6 adet pencere yeni ya da kullanılmış olabilir sıva boya malzemesi ve kalebodur ihtiyacımız vardır ilgilenen güzel yürekli insanların özelden ulaşmaları rica olunur. Böyle bir durum hepimizin başına gelebilir. Lütfen duyarsız kalmayalım. Yardıma muhtaç olan insanlara yardım etmek hepimizin boyumuzun borcudur.  Duyarı davranışından ötürü Serinyol Lider Dekoratif Parke işletmesi Süleyman Doğru abimize, teşekkürlerimizi sunuyor, diğer eksiklerimiz için güzel yürekli insanlardan ses bekliyoruz”dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı