ÜST REKLAM

logo

reklam
08 Mayıs 2017

İLK ETKİNLİK, GENÇLİK HAFTASINDA

Hatay’daki ilk Bisiklet Kulübü Derneğinden 19 Mayıs’a özel program. Dernek yönetimi, Başkan Özlem Fırıncıoğulları Berrak başkanlığında  Zühre Merih (Amerikan) Yabancı Dil Kursunda  toplandı. Alınan ilk karar 17 Mayısta bisiklet turu düzenleyecek olmak oldu.

Samandağ Boran Bisiklet Spor Kulübü Derneği Başkanı Özem Fırıncıoğulları Berrak, bisiklet sporunu geliştirip sevdirmek ve yaygınlaştırmak hedefi güttüğünü açıkladı.

Samandağ Boran Bisiklet Spor Kulübü Derneği Başkanı Berrak:  “7’ den 77’ ye kadar herkesi bisiklet kullanmaya davet ediyorum” dedi.

İlçemizin çok başarılı eğitim kurumu yöneticilerinden, Halkla İlişkiler Uzmanı  Songül  NURAL’ın da Yönetim Kurulunda görev aldığı, “Boran Bisiklet Spor Kulübü Derneği”  05/05/2017 ‘de 1.Olağan Kongresini  yaparak; tanışma, kaynaşma ve destek amaçlı  kahvaltı etkinliği düzenledi.

İlçemizde Kamu ve Özel kurumları özellikle “Dumansız Hava Sahası” isteyen İşadamlarını  “Bisiklet Kulübüne” destek olmaya davet eden Başkan Berrak, Kendisinin başkanlığındaki Yönetim Kurulunun Erkan ÇAY, Songül  NURAL, Sibel ÇİVİ, Betül ÇİFTÇİ, Aleksandra,  Okan  ve  Metin Miçoğulları’ndan oluştuğunu açıkladı.

Dernek Başkanı Berrak, toplantı sırasında yaptığı konuşmada ” Sevgili üyelerimiz saygıdeğer misafirlerimiz ve muhterem basın mensupları, Samandağ Boran Bisiklet Kulübü Derneği’nin toplantısına hoş geldiniz.  Medeniyet başlangıcıyla tekerleğin icadı aynı döneme denk gelir. İnsanlarımızın ilk ulaşım aracıyla tanışması tekerleğin icadından sonra üç tekerlekli bisikletlerle olmuştur. Zaman içinde insan beyninin gelişmesine paralel olarak bisiklette de gelişmeler olmuş ve insanlarımız iki tekerlekli bisikletle tanışmışlardır.

Günümüz sanayi ve teknoloji çağında hak etsiz bir toplum olmuştur. Ayrıca motorlu araçların yaygınlaşmasıyla da dünyamız egzoz ve sera gazları sebebiyle hava kirliliğine maruz kalmış ve hava kirliliği çok yüksek değerlere ulaşmıştır.

İşte bu sebeple kurduğumuz bisiklet kulübümüzün amacı hareketsiz kalarak arabadan işyerine, arabadan, eve, monoton bir hayat yaşayan ve hava kirliliğine maruz kalan insanlarımızla, gençlerimizi hem bisiklet sporu sayesinde sağlıklı bir bünyeye kavuşturmak, hem de  çevre kirliliği mücadelesine azda olsa katkıda bulunmak ve bu sporu genç yaşlı demeden yediden yetmiş yediye sevdirmektir. Ayrıca yerel yönetimlerin bisiklet yolları yapması için girişimde bulunmak ve yoksul gençlerimize bisiklet edinmelerinde katkı sağlamakta amaçlarımız arasındadır. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim”dedi.

Berrak tüm ilçe halkına seslenerek Gençlik haftasına yönelik 17 Mayıs’ta düzenleyecekleri halka açık bisiklet turunun 08:30 da büyük parktan hareketle Hz.Hıdır türbesinde dönüp aynı yerde biteceğini duyurdu.

Haber- Foto: Ümit SAĞALTICI

 

Share
694 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?