ÜST REKLAM

logo

reklam
23 Şubat 2017

İlimizde fuhuş operasyonu yapıldı: 19 gözaltı

 

İLİMİZDE FUHUŞ OPERASYONU

Suriye’den ve Fas’tan iş bulma ve yüksek para kazanma vaadiyle kandırıp Türkiye’ye getirdikleri kadınlara zorla fuhuş yaptırdılar.

17 Fas, 5 Suriye uyruklu kadın, kilitli tutuldukları evlerden kurtarılarak ülkelerine gönderildi

Fas’tan ve Suriye’den iş bulma ve yüksek para kazanma vaadiyle getirdikleri kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları belirlenen çete çökertildi.

Alınan Bilgiye göre, Hatay Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube müdürlüğü Büro Amirliği tarafından gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda, Fas ve Suriye’den iş bulma vaadiyle Türkiye’ye getirilen kadınların pasaportlarına el koyarak zorla fuhuş yaptıran aralarında baba ve oğulları ile iki kadının da bulunduğu toplam 19 kişi gözaltına alındı.

Suriye’den ve Fas’dan Hatay’a gelerek çalışıp para kazanmak isteyen kadınlara iş verme vaadiyle yanlarına alıp paralarına ve pasaportlarına el koyarak zorla fuhuş yaptıran çete, Hatay Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube müdürlüğü Büro Amirliği tarafından yapılan 6 aylık teknik ve fiziği takip sonucu çökertilirken yabancı uyruklu kadınlar da kilitli tutuldukları evlerden kurtarıldı.

KOM ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda zorla alıkonularak ve fuhuş yaptırıldıkları belirtilen 17 Fas’lı ve 5 Suriyeli kadın tutuldukları evlerden kurtararak ülkelerine gönderildi.

Yapılan Operasyonda, aralarında baba ve oğullarında da bulunduğu, G.M (35),İ.D (39),C.A (31),E.A (30),T.J (27),S.K (57),M.K (28),T.K (20) E.K (31),M.K (31),S.A (40) E.S,35),H.K (31),A.A (38) F.Ç (30),A.A,M.A.K, A.A (30),C.K (35) gözaltına alınarak emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Ev ve iş yerlerine yapılan aramalarda, kadınlara ait çok sayıda pasaport,cep telefonu, sahte Suriyeli kimlikleri, 2 tabanca ve bunlara ait şarjör ve fişek, av tüfeği ele geçirildi.

Öte yandan, fuhuş amacıyla kullanılan mekanlara güvenlik kamerası yerleştiren şüphelilerin, görüntüleri müşterilerine şantaj amacıyla kullanmayı planladıkları öğrenildi.

Haber merkezi

 

Share
801 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?