"İLERLEYEN TEK ŞEY, BASKICI YÖNETİMDİR" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“İLERLEYEN TEK ŞEY, BASKICI YÖNETİMDİR”

Bu haber 26 Aralık 2018 - 8:23 'de eklendi ve 209 kez görüntülendi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu adına Şube Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu; ” Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in toplumu bilinçlendirmek için sanata adamış kıymetli sanatçılar ve aydınlar olduklarını katıldıkları bir televizyon programında söyledikleri sözlerden “zorlama yorum” çıkartılarak, gözaltına alınmalarının ve sorgulanmaya götürülmelerinin utanç verici bir durum oluğunu ifade ederek “ileri demokrasi” diye bir şey yoktur. İlerleyen tek şey, baskıcı yönetimdir” dedi.

Konu üzerine gazetemiz haber merkezine açıklamada bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu adına Başkan Erdoğdu; “Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetimi olarak, bıkıp usanmadan, her fırsatta diyoruz ki; “demokrasi, özgürlükler, insan hakları” vb. değerli kavramlar çoğunlukla siyasi algı operasyonları için kullanılmaktadır. 17 yıllık siyasi iktidar, yola çıktığı ilk günden bugüne “ileri demokrasi, özgürlükler ve insan haklarını kullanarak rejimi dönüştürmüş ve yönetimi tekilleştirmiştir. Gelinen noktada “ileri demokrasi” diye bir şey yoktur. İlerleyen tek şey, baskıcı yönetimdir.

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, on yıllarını toplumu bilinçlendirmek için sanata adamış kıymetli sanatçılarımız ve aydınlarımızdır. Katıldıkları televizyon programında söyledikleri sözlerden “zorlama yorum” çıkartılarak, derhal gözaltına alınıp, sorgulanmaya götürülmeleri utançla anılacak bir durumdur. Baskıcı yönetimin en somut göstergesidir.

Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “hepiniz milletvekili, bakan ve hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Fakat, asla sanatçı olamazsınız” sözünden hareketle, sanatçıya ve sanata sahip çıkmak; düşünce ve ifade özgürlüğünü savunmak, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin temel görevlerinden birisidir.

17 yıllık iktidar; vatan, millet, demokrasi ve Atatürk düşmanlarına, “püsküllülere” verdiği değerin ve ayırdığı zamanın yüzde birini, Atatürk Devrimi’ni anlamaya ayırabilseydi; Türkiye bugün gerçek anlamda ileri demokrasiye ulaşmıştı. “Sanatın içine tükürenler geleneğinden gelen iktidar, son uygulamalarıyla, bırakın “ileri demokrasiyi”, kazanılmış tüm demokratik hakları yok etmiştir.

Sanatçıya, yazara, çizere ve düşünen herkese baskı uygulayan, yargıyı siyasallaştıran iktidarı, Türkiye’nin dünyadaki itibarını zedeleyen uygulamalardan derhal vazgeçmeye çağırıyoruz.

Unutulmamalıdır ki düşünceler topla, tüfekle, hapishanelerle yok edilemez. Ülkemizde oynanan 17 yıllık İleri Demokrasi Komedisi Artık İleri Demokrasi Trajedisine dönüşmüştür” dedi.

Haber: Ümit Dadük Sağaltıcı – Foto: Haber Merkezi