ÜST REKLAM

logo

reklam

İLÇEYE AKITILAN ZEHRE, BİR MÜHÜR DAHA VURULDU…

     

İlçemizde 15.10.2018 tarihinde Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir tarafından da imzalanan Samandağ İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararına rağmen çöp transfer merkezini kullanmakta ısrarcı olan Samandağ Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin icraatına bir mühür daha vuruldu. Dün İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük’e tesisin hala işlevselliğinin devam ettiği bilgisi verilince İlçemiz Kaymakamlığı talimatı ile İlçemiz Sağlık Müdürü Şafak Miçooğulları, harekete geçti. Veteriner Hekim İbrahim Hüzmeli ve Çevre Sağlık Teknisyeni Hikmet Yıldız’ın da katılımı ile tesise ikinci mühür vuruldu. 

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in de imzasını taşımasına rağmen ihlal ettiği ilk kararda; “1593 sayılı U.H. K. 24. Maddesi gereğince 15.10.2018 gün saat 13.30’da Kaymakam Murat Kütük başkanlığında toplanarak, aşağıdaki kararlar alınmıştır;

   

İlçemiz Sutaşı Mahallesi’nde bulunan Çöp Transfer Merkezi’nin gerek insan sağlığı gerekse çevre sağlığı açısından konumu itibari ile ciddi sakıncalar doğurduğu İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince tespit edilmiş olup ilgili yerin faaliyetten ‘MEN’ edilmesine oybirliği ile karar verilmiştir” ifadeleri yer alırken dün mühür vurulan Transfer merkezi üzerindeki belgede; “Samandağ Kaymakamlık Makamının başkanlığında toplanan 17.10.2018 tarih ve 78909249 borkod sayılı ilçe Umumi Hıfzısıhha Kurulunun 27. ve 28. Maddeleri gereğince Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Sutaşı Mahallesinde bulunan Çöp Transfer Merkezi, Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nün 0000090 numaralı mührü ile faaliyetten men edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Çöp transfer merkezinde mührün sökülmesi halinde idari para cezası yanı sıra olayın Cumhuriyet Savcılığına intikal edeceği bilgisi verildi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

 

Share
602 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?