İlçemizin İlk ve Tek Özel Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi MENTAL AKADEMİ HİZMETE GİRDİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

İlçemizin İlk ve Tek Özel Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi MENTAL AKADEMİ HİZMETE GİRDİ

Bu haber 08 Mart 2022 - 17:00 'de eklendi ve 242 kez görüntülendi.

İlçemizin iş adamlarından Remzi Fatmaoğulları’nın oğlu Özel Eğitim Uzmanı Nesip Fatmaoğulları geçtiğimiz Cuma günü kurmuş olduğu Mental Akademi Özel Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezinin açılış törenini gerçekleştirdi. Özel Eğitim alanında faaliyet gösterecek olan Uzman Fatmaoğulları, özel çocuklara hizmet etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

Açılışa katılım gösteren misafirleri selamladıktan sonra bir konuşma gerçekleştiren Uzman Nesip Fatmaoğulları; “Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Siyasi Parti Temsilcilerimiz, oda başkanlarımız siz değerli vatandaşlarımız ve basınımızın güzide temsilcileri öncelikle hepiniz hoş geldiniz. İlçemizde Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezleri bulunmaktadır bu anlamda bizim kliniğimizin özelliği Özel Eğitime gereksinim duyan çocuklar, gençler ve onların ailelerine bireysel anlamda eğitim tedavi ve danışmanlık sağlamaktır. Bu alanda ilçemizde ilk ve tek olma özelliği taşımaktayız. Hepinize tekrardan hoş geldiniz diyor saygılarımı sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

Bu memleketin insanları için bir şeyler vermenin mücadelesinde olan gençlerin yanında olmaya devam edeceğini ifade eden Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz; “Uzun bir eğitim ve öğretim sürecinden sonra Nesip kardeşimiz hayırlısıyla okulunu bitirdi vr bu memlekete nasıl hizmet edebilirimin mücadelesi içerisinde böyle güzel bir eğitim hizmetini devreye sokıuyr. Kendisini kutluyorum. Kendi doğup büyüdüğü ilçede üniversitede aldığı eğitimi Samandağ halkıyla, çocuklarımızla paylaşma adına bir çalışmadır bu. Üniversite mezunu olan, birikim, dononım ve tecrübesi olan bütün genç kardeşlerimizi Samandağ’a İlçemize sahip çıkmaya davet ederken aynı zamanda Samandağ halkımızı da pırıl pırıl gelecek vaat eden gençlerimize de sahip çıkmaya davet ediyorum. Belki İlçemizin önemli bir eksiğini debu eğitim kurumuyla giderilmiş olacak. Kendilerine başarılar diliyorum. Her zaman bu ilçe için, bu memlekete için, bu memleketin insanları için bir şeyler vermenin mücadelesinde olan gençlerimizin yanında olmaya da devam edeceğiz. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi.

Toplum olarak özel çocuklara sahip çıkmamız gerektiğini ifade eden Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük; “Sayın başkanım, değerli misafirler bugün Özel çocuklarımız için yapılan bir çalışmanın açılışını gerçekleştirdik. Burada özel eğitime muhtaç çocuklara yardımcı olunacak. Özel eğitime muhtaç bir çocuğun velisi olarak bu konunun ne kadar hassasiyet gösterdiğini çocuklarımıza bu konuda yapabileceğimiz yardımların ne kadar önemli olduğunun bilinci içerisindeyiz. Çocuklarımızın bir gülüşü, bir şeyi öğrenmeleri bizim için her şeye değiyor. Özellikle kendi çocuğum olmak üzere Samandağ’da geniş imkânlar sunuluyor. Bu imkânlara bir yenisi daha ekleniyor. İnşallah burada arkadaşımız çocuklara çok iyi bir şekilde yardımcı olur. Manevi hazzı maddi hazzının çok çok üstünde olan bir iş. Ben oğlum yeni bir şey öğrendiğinde çok mutlu oluyorum. Yeni bir davranış kazandığında çok mutlu oluyorum ve o davranış için o öğrenme için yapacağım masraflar giden masraflar hiç umurumda değil. İnşallah toplum olarak özel çocuklara sahip çıkarız. Bu eğitim kurumları bu konuda yeterli ancak kafi değil. Bu konuda toplumun da bilinçli olması gerekiyor. Ebeveynlere de eğitim verilmesi gerekiyor. Arkadaşımız bu konuda bir adım atıyor biz de bu attığı adımında yanında olmak istedik. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah öğrendiklerini sahada güzelce tasdik eder. Özel çocuklarımıza bir katkısı olur, Samandağ’ımıza bir katkısı olur. Dediğim gibi bu alanın maneviyatı çok yüksek inşallah kendisi de kazanır, toplumda kazanır.” İfadelerine yer verdi.

Özel Eğitim Uzmanı Nesip Fatmaoğulları’nın gerçekleştirdiği açılış törenine Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık, Samandağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Refik Gümüşoğlu, Ak Parti Hatay İl Yönetim Kurulu Üyesi Samandağ İlçe Koordinatörü Hasan Arslan, Ak Parti Samandağ İlçe Başkanı Semir Özdemir, Atatürk Mahalle Muhtarı Ali Daud, oda başkanları, çok sayıda vatandaş ve Fatmaoğulları ailesi katılım gösterdi.

Samandağ Ayna Gazetesi yayın ailesi olarak Mental Akademi Özel Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi kurucusu Özel Eğitim Uzmanı Nesip Fatmaoğulları’na özel bireyler için gerçekleştireceği çalışmalarda başarılar diler, açılışının hayırlara vesile olmasını dileriz.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı