ÜST REKLAM

logo

reklam
22 Nisan 2017

İLÇEMİZİN İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI ZEYNEP, MAKAMINDA

 

 

Samandağ Belediyesi Başkanlık Makamı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı çerçevesinde devir teslim töreni dün gerçekleştirildi. Başkan Nehir; makamını Sutaşı Seyfettin Sağaltıcı ilköğretim okulu 4-A sınıfı öğrencisi Zeynep Sağaltıcı’ya devretti.

Devir Teslim törenine Sutaşı Seyfettin Sağaltıcı ilkokulu Müdürü Reyyan Şerifoğlu, Sınıf Öğretmeni Nilgün Tatlı Güler, Sutaşı Seyfettin Sağaltıcı İlkokulu temsili Müdürü 3-A Sınıfı öğrencisi Deniz Aktar katıldı.

Törende Sağaltıcı, okullara verdiği destek için Başkan Nehir’e teşekkür etti. Okul Müdürü Şerifoğlu, “Bu güzel, özel günde belediye başkanımızın makamında olmak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın temsiliyetini görmek gurur verici bir olaydır”dedi.

Temsili Başkan Sağaltıcı, “bildiğiniz üzere 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk bayramını Atatürk 23 nisan 1920 tarihinde TBMM açılış töreninde çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan Sadece bayram değil, saygı ve önemle anacağımız bir gündür. Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutluyor, Atamızı saygıyla anıyorum” dedi.

Samandağ Belediye Başkanı Nehir, “bağımsızlık ve Cumhuriyetin güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yıldönümünü kutlamanın sevincini, gururunu ve coşkusunu bir kez daha ülkenin geleceği çocuklarla birlikte yaşıyoruz. Kurtuluş savaşımızın önemli kararlarının alındığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş gününü dünyadaki tek çocuk bayramı olarak coşkuyla kutluyoruz. 23 Nisan, Cumhuriyetimizin çocuklara verdiği önemin,duyduğu güvenin göstergesidir. Zeynep Başkanımızın bugün bu görevi layıkıyla yapacağını düşünüyorum”dedi

Okul Müdürü Reyyan Şerifoğlu, “23 Nisan Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gündür. 23 Nisan Mustafa Kemal Atatürk’ün bu güzel bayramı çocuklara armağan ettiği gündür. Bu armağan, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara verdiği değerin göstergesidir. Çocuklarımızın besin kaynağı; sevgi, barış ve mutluluktur. Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır”dedi.

Sınıf öğretmeni Nilgün Tatlı Güler, “bütün çocuklarımızın ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutluyorum. Ülkemizin çocukları bu bakımından çok şanslılar. Atamızın izinde çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Gurur verici mutluluk verici bir gün” dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

 

 

 

 

 

Share
636 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?