ÜST REKLAM

logo

reklam
15 Eylül 2017

İLÇEMİZİN İÇMESUYU KAPASİTESİ GÜÇLENECEK

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), İlçemizde ki merkez mahallelerin içme suyunu daha da güçlendirmek adına sondaj kuyusu ve yeni içme suyu hattı döşeme çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Projeler ve İçme suyu Daire Başkanlığı’nın koordineli şekilde yürüttüğü program çerçevesinde Mağaracık Mahallesi’nde sondaj çalışması yapıldığını belirten Genel Müdürlük, açılan kuyudan saniyede 25 litre suyun elde edileceğini ifade etti.

Merkez mahallelere takviye olarak kullanılacak suyu Akçay mevkisinden gelen 700’lük isale hattına iletmek üzere 225’lik borularla 400 metre hattın döşendiğini açıklayan İdare, yapılan hummalı çalışma sayesinde merkez mahallelerin güçlü ve temiz bir içme suyuna kavuşacağını müjdeledi.

Kent genelinde içme suyu çalışmalarının yanı sıra depolarda ve terfi istasyonlarında bulunan elektrik panolarında da bakım ve onarımın yapıldığına dikkat çeken İdare, söz konusu çalışmada 1 kepçe, 1 kamyon ve 4 personelin görev yapacağını açıkladı.

Haber-Foto:Ali Doğru

Share
408 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?