ÜST REKLAM

logo

reklam
24 Temmuz 2017

“İLÇEMİZE VEFA BORCUNUN ARTIK ÖDENMESİ ŞART”

 

“İlçemizin: çağdaş, şeffaf, ileriyi planlayan adil ve halkçı bir belediye anlayışı doğrultusunda yönetilmesinin özlemi ve beklentisi içerisindeyiz.”

 İlçemiz sakinlerinden Kamacı dün basın büromuza yolladığı yazılı açıklamada, ilçe halkına seslendi. Başkan Kamacı yaptığı açıklamada Samandağ’ında yaşayan halkın demokratik, laik, cumhuriyet değerlerini benimsemiş, ilimi, bilimi önemseyen aydınlanmayı şiar edinmiş çağdaş muasır medeniyeti kendine hedef koymuş hatta ulaşmış bir düşünceye sahip olduğunu ama Samandağ halkının hak ettiği değeri görmediğini ve İlçemizin her şeyden yoksun olduğunu ifade ederek açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

“Samandağ İlçesinde yaşayan halk; Demokratik, laik, cumhuriyet değerlerini benimsemiş, ilimi, bilimi önemseyen aydınlanmayı şiar edinmiş çağdaş muasır medeniyeti kendine hedef koymuş hatta ulaşmış bir düşünceye sahiptir.

Bu düşünce ve yaşam felsefesine sahip olan insanların yaşadığı kentin yapısı ise gerek muadili gerek daha küçük ilçeler ile kıyaslandığında Maalesef Plansız, düzensiz, kamu alanları yetersiz, oyun alanlarından yoksun, spor alanlarından yoksun, geniş yollardan yoksun, yürüyüş yollarından yoksun, bulvarlardan yoksun, trafik keşmekeşinden muzdarip, yaya caddelerinden yoksun, toplu mecmu olması gereken bütün meslek sitelerinden yoksun, içme suyundan yoksun, alt yapıdan yoksun, mezarlık kompleksinden yoksun, Meslek Yüksek Okulundan yoksun, turizm alt yapısından yoksun, çarpık yapılaşma, bina stokları ve ruhsatsız binalar arasında boğulmuş, estetik yapıdan çok uzak, kamuya ait yeşil alanları ve parkları yok denecek kadar az olan ayrıca; bir şehri şehir yapan kent meydanı küçük ve yetersiz olan bir yapılaşma konumundadır.

Ayrıca Belediye Kurumu: Rant, kayırma, peşkeş, tehdit, inat, basiretsiz ve adaletsiz anlayışlar doğrultusunda yönetilmekte. İlçemizin bu şekildeki düzensiz ve keşmekeş hali;

 • İlçemizin yılda 200 milyon TL ekonomik kayba uğramasına sebebiyet vermektedir.
 • Nitelikli insan kaybına sebebiyet vermektedir.
 • Eğitimli, Üniversite okuyan çocuklarımızı kaybetmemize, beyin göçüne sebebiyet vermektedir.
 • Ticari anlamda yatırımcı kaybına sebep vermektedir.
 • Turizm sektörünün önüne engel koymaktadır.
 • İşsizlik artışına sebep olmaktadır.
 • Gençlerimizin sosyal, kültürel ve ahlak değerlerinden uzaklaşmalarına sebebiyet vermektedir.
 • Gençlerin suça yönelmelerine ve madde kullanmalarına sebep vermektedir.
 • İnsanımızı öfkeli ve tahammülsüz hale getirmektedir.
 • Halk arasında kin ve nefret tohumlarının yeşermesine sebep olmaktadır.

Değerli Samandağ Halkı:

Para Hırsı insani değerlerimizden, çocuklarımızdan daha önemli olmamalıdır

Bu sebepler ile, “Yaşam alanlarımız çocuklarımızın bize emanetidir.” Şiarı doğrultusunda

Belediyenin İlçemizin kalbine saplamak isteği AVM İnşaatına Ranta HAYIR.

Yeşil alana, parka, nefes almaya EVET diyerek halkı kucaklayan icraatlar ile başlansın diyoruz.

Belediye Yönetiminin;

Şehrin orta merkezinde 75.yıl alanına bitişik konumda olan %60 hissesi kamu mülkiyeti %40 hissesi özel mülkiyet olan araziyi ısrarla BİNA yapma isteğinden vazgeçerek İlçemizin hayati önem arz eden kent alanını genişletmek sureti ile nefes alabileceğimiz park ve yeşil alana dönüştürülmesini talep ediyoruz.

Bu haklı ve masum talebimizi öne sürer iken, hiçbir zaman hak ve hisse sahibi hemşerilerimizin mağdur edilmesini katiyen istememekteyiz.

Bilakis onların haklarını ve menfaatlerini koruyan bir noktada durmaktayız. Durmaya devam edeceğiz.

 • İlçemizin nüfus oranı 135 bin olarak tahmin edilmekte olup, en yoğun nüfus 50 bin ile merkezdedir.
 • Belediye yönetiminin asli ve öncelikli görev ve icraatı müteahhitlik ile emlakçılık olmamalıdır.
 • Belediye Başkanının görevi halkı talep ettikleri hizmet üzerinden ayrıştırmak asla olmamalıdır.
 • Bilakis İlçenin toplumsal barışını ve bütünlüğünü korumak ve sağlamak öncelikli görevi olmalıdır.
 • Belediye yönetimi her kesimin fikirlerini ve taleplerini dinleyerek adil çözüm üretmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirmesi asli görevlerinden birisidir.
 • Belediye yönetimi yönettiği halkının yaşam kalitesini sağlamak ve arttırmaya yönelik çalışmalar yapmak ile kenti ileriye dönük yaşanabilir düzenli hale getirmeye yönelik planlamaları aksatmamalıdır.

Vaktimiz ile haklarımız yeterince çalındı, İlerici, çağdaş, aydın Samandağ Halkının; düşüncesine, kültür yapısına uygun bir kentte yaşama talebi siyasiler tarafından geciktirilmiş en doğal ve en kutsal bir hak olduğunu düşünüyoruz.

C.H.P Genel Merkezinden İlçemize VEFA borcunu ödemek üzere; Şehircilik ve Planlama konularında uzman bir heyeti İlçemize gönderilmesini ve belediye yönetimine danışmanlık yapmasının beklentisi içerisindeyiz.

İlçemizin: çağdaş, şeffaf, ileriyi planlayan adil ve halkçı bir belediye anlayışı doğrultusunda yönetilmesinin özlemi ve beklentisi içerisindeyiz.

Vakit kaybetmeden kentimizin yapısını, halkımızın çağdaş düşünce yapısına uyumlu hale getirecek projeleri ve kararları süratle hayata geçirmemiz gerektiği inancındayız. Takdiri siz değerli Samandağ halkına bırakıyorum. Saygılarımla.

Ümit Sağaltıcı

Share
428 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?