İLÇEMİZE BİRİNCİLİK KAZANDIRAN YEMEKLERE MÜDÜR KAPO’DAN TAM NOT - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

İLÇEMİZE BİRİNCİLİK KAZANDIRAN YEMEKLERE MÜDÜR KAPO’DAN TAM NOT

Bu haber 28 Aralık 2018 - 9:28 'de eklendi ve 482 kez görüntülendi.

Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen ve Liseler Arası 2. Yemek Yarışması’nda birinci olan Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri bölümü öğrencileriyle bir araya geldi. Gerçekleştirilen yemek yarışmasında İlçemize birincilik kazandıran yemeklerin tadına bakan Müdür Kapo,  öğrencilere madalyalarını takdim ederek, yemeklere tam not verdiğini belirtti.  

Dün saat 12.00’de Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen ödül töreninde Samandağ Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo bir konuşma gerçekleştirdi.

Müdür Kapo konuşmasında; “Öncelikle öğrencilerimizin kazandırmış oldukları birincilik bizleri çok sevindirdi. Yaptığınız iş elbette ki kolay değil.  Bu anlamda sizi tebrik ediyorum. Bizler de sizleri ziyaret ederek birinciliği aldığınız o muhteşem lezzetleri birde yakından tadalım dedik. Gerçekten denildiği kadar var. Yemeklerin tadında ki o güzellik çabanızı kanıtlar nitelikte” dedi.

“Mesleğini Sevmeyen İnsan Mutsuz İnsandır”

Mesleği severek yapmanın faydalarına dikkat çekerek Hilmi Kapo: “mesleğini sevmeyen insan mutsuz insandır. Mesleğini severek yapan insanlar her zaman başarılı olur. Bu nedenle çocuklarımızı eğitirken bunlara dikkat etmeliyiz. Bu görevde biz ve siz değerli öğretmenlerimize düşüyor. Bu anlamda ailelere de büyük bir görev düşüyor. Örnekleri görüyoruz sürekli yavrum bunu yap şunu yap diyen anne babalarla karşılaşıyoruz. Bırakın çocuk kendi sevdiği mesleği icra etsin. İsteyerek yapılan işin sonuçları da başarılı oluyor” dedi.

“Biz Bunu Sevgimiz Ve Gayretimizle Başardık”

Müdür Kapo’nun konuşmasının ardından birinciliği kazanan öğrenciler Ela Yüksek, Esra Özgül ve Beyen Akdağ ile bir sohbet gerçekleştirdik.

Öğrenciler; ” birinciliği almanı haklı gururunu yaşıyoruz” gastronomi şehrinden böyle bir durumun oluşması bizleri daha çok sevindiriyor. Borani ve Saç oruğu yaparak birbirinden yetenekli şefleri etkilemek çok zordu. Ama biz bunu sevgimizle gayretimizle başardık ve bu birinciliği okulumuza kazandırdık. Bu yarışmaya hazırlanma sürecinde bizlere destek olan sevgili Mehmet Taşkın olmak üzere Aylin Gölyapan ve Sinem Duran öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundular.

Haber: Aslı Sağaltıcı – Foto: Hasan Dadük